Suur lugu: uued iPhone’id ja MacBook ehk kõik, mida me homselt suurelt Apple’i ürituselt ootame

Tim Cook FaceTime'i kõnet pidamas.Foto: AFP/Scanpix

Rubriiki toetab

Homme leiab aset järjekordne Apple’i iPhone’i teemaline meediasündmus, kus loodame näha nii uusi telefone kui ka uusi nutikellasid. Siin on kõik, millest Apple võiks homme rääkida.

iPhone 11

Apple tuleb sel aastal tõenäoliselt taas välja kolme uue iPhone’i mudeliga, milledest kaks on OLED-ekraaniga, väidetavalt kandmas nime iPhone 11 Pro ja iPhone 11 Pro Max. Suurus ja korpus peaksid jääma sarnaseks praeguste iPhone XS ja XS Max mudelitega, olles vastavalt ekraanisuurusega 5,8 tolli ja 6,5 tolli.

Kolmas mudel, iPhone XR järeltulija iPhone 11, säilitab oma LCD ekraani ning on endiselt arvatavasti 6,1 tolli suurune.

Apple keskendub tänavu enam kaameratele, iPhone 11 Pro ja Pro Max mudelid saavad kolm tagakaamerat. Milleks Apple kolmandat kaamerat kasutama hakkab, ei ole veel teada, aga tõenäoliselt saab kaamera parema resolutsiooni ning võimekuse paremini pimedas pilti teha. Kolm kaamerat muudavad ka tänase pikliku kaameramooduli telefoni taga ruudukujuliseks.

Uuenduse saab ka Face ID näotuvastus, mis peaks töötama nüüd rohkemate nurkade alt, võimaldades end autentida näiteks ka siis, kui telefon lebab laual.

Apple uuendab ka juhtmevaba laadimise tehnoloogiat, võimaldades telefoni abil laadida juhtmevabalt teisi seadmeid, näiteks Apple AirPods kõrvaklappe.

Ilmselt näeme ka uut, A13 protsessorit, mis muudab seadmed loodetavasti energiasäästlikumaks ja kiiremaks.

Apple Watch 5

Apple’i nutikell Apple Watch võib kuulujuttude katlat kuulates jääda sel aastal suhteliselt sarnaseks praeguse mudeliga. Võib arvata, et Apple toob kellale välja uued korpuse materjalid, nii et kella saab nüüd hakata tellima ka titaanist või keraamikast korpusega.

Apple võib tuua uues kellas kasutajateni ka unejälgimise funktsionaalsuse, mis on üks peamistest tervisejälgimise funktsioonidest, mis Apple Watchist puudu on. Samas võib see funktsioon olla puhtalt tarkvaraline ja jõuda seega ka vanematesse mudelitesse.

Apple’i marker

Apple võib välja tulla ka oma pisikese seadmega, mille saad panna näiteks rahakoti või võtmekimbu külge ning nende kaotsiminekul oma telefonist vidin helisema panna. Samuti näidatakse vidina asukohta ka kaardil. Ehkki seade ise GPS’i ei sisalda, suhtleb seade anonüümselt teiste, ka võõraste apple’i seadetega, jagades nii sinu asjade asukohta ja võimaldades neid leida.

Uus Apple TV

Apple ei ole tükk aega Apple TV riistvara uuendanud ja nüüd on selleks hea aeg. kuulujutud väidavad, et uus Apple TV saab kiirema, A12 protsessori, mis on loogiline, kuna Apple soovib oma mänguplatvormi Arcade muuta kasutatavaks mitmetel erinevatel seadmetel, ka teleritel.

Tarkvarauuendused

Ja loomulikult jõuab kasutajateni iOS 13, iPadOS, tvOS, watchOS 6 ja macOS Catalina.

Teenused

Apple peaks sel sügisel välja tulema nii oma telesarju näitava teenusega Apple TV+ ning mänguteenusega Arcade, kus saab üks kõik millises seadmes mängida võrgumänge.

16-tolline MacBook Pro

Apple on väidetavalt töötamas uue disainiga MacBook Pro kallal, mis tuleb 16-tollise ekraaniga ja parema klaviatuuriga kui praegused mudelid. Arvuti võib välja tulla juba sel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.