Apple

Ülevaade: Milliste Eesti jõusaalide treeningseadmed ühilduvad sinu Apple Watchiga?

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Apple’i nutikella viimase tarkvaraversiooni WatchOS 4 puhul oli üheks olulisemaks funktsiooniks automaatne ühendumine jõusaali seadmetega. Selgub, et päris mitmed Eesti jõusaalid on juba valmis selleks, et saaksid sinna Apple’i kellaga minna trenni tegema.

Automaatne andmete vahetus

Funktsioon Gym Kit on väga lihtne. Lähed jõusaali, astud stepperile, jooksulindile või istud rattale ning su kell tunneb seadme automaatselt ära, pakkudes kella ekraanil treeningu alustamist või seadistamist.

Treeningut alustades saab sellest aru ka sinu jõusaali treeningseade ning hakkab vajalikke näitajaid arvutama. Ja siin tulebki mängu Gym Kiti kasulikkus: sinu kell ja treeningseade vahetavad pidevalt andmeid. Sinu kell, olles sinu randmel, teab pidevalt sinu pulssi, mida ta edastab jõusaaliseadmele.

Jooksulint aga teab paremini mitu kilomeetrit sa juba jooksnud oled ja kas seda tehti näiteks mäest üles ja mis on sinu keskmine kiirus. See info edastatakse sinu nutikellale, nii et see oskab paremini arvutada põletatud kaloreid ning kogu infot hiljem ühes kohas kompaktselt kuvada.

Seega jätab Gym Kit ära need tüütud hetked peale jõusaalitreeningut, kus tuli treeningseadmetelt saadud andmeid käsitsi oma terviseäppi sisse toksida.

Kus seda kasutada saab?

Geenius võttis ühendust Eesti suuremate spordiklubidega, et teada saada, kas Apple Watchi tugi on neis olemas või õige pea tulemas.

“Kõigis uuemates MyFitnessi klubides moodustavad enamiku kardiotreeningseadmetest moodsad ja kõrgelt hinnatud Technogym masinad,” ütles MyFitnessi turundusjuht Marika Mäsak Geeniusele. “Ka teistes Tallinna ja Tartu klubides on need seadmed igal pool esindatud.”

Need on ülimoodsad, ekraani ja internetiühendusega varustatud kardioseadmed – jalgrattad, jooksulindid, erinevad trenažöörid. Apple Watchiga ühilduvad koheselt aga kõik verivärsked Technogymi kardioseadmed, mis on toodetud alates tänavu septembrist.

“Enne seda toodetud ehk praegu MyFitnessi klubides olevad uuemad seadmed vajavad ühildumiseks lihtsat riistvarauuendust ehk GymKiti paigaldamist. MyFitness on tarnijalt uuenduse juba tellinud. Selleks tuleb tarnijal kõikide klubide sobilikke seadmeid kohapeal täiendada,” lisa Mäsak.

Seega läheb veel veidi aega, kuid õige pea võivad MyFitnessis enda keha heaolu eest hoolitsejad teha seda veidi enama tehnoloogia abil kui täna.

Ja neid on veel

Ka Arctic Sport on hoolitsenud nutikellaga ühilduvuse eest. “Suur osa meie kardiomasinate pargist on uhiuued Matrix seadmed, mis tõepoolest ühilduvad Apple Watch Gym Kit’iga,” ütles Arctic Spordi juhatuse liige Harry Liipa Kommentaaris Geeniusele.

Reval-Spordi jõusaal aga Gym Kiti erinevate tootjate seadmete tõttu ei toeta, samas on osa seadmeid ühilduvad spetsiaalse mobiiliäpiga. Firma majandusjuht Helari Tamtik ütles, et vaid tootja Tehnogym poolt loodud seadmed võimaldavad treeningu infot laadida mälupulgale.

Samuti puudub Apple Watchi tugi Sparta spordiklubi jõusaalis.

Kalev Spa jõusaal on hetkel uuendamisel ning firma turundusspetsialisti Kärt Tederi sõnul ei ole hetkel teada, kas uuenenud jõusaalis hakkavad tööle Apple Watchiga masinad või mitte.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.