Apple

Uuring: Apple tõukab uue iPhone’iga Samsungi 5G-telefonid troonilt

Rubriiki toetab

Uue uuringu kohaselt võib aasta teises pooles võitlus 5G telefonide osaks üsna tuliseks minna, kuna Apple’i selle aasta iPhone’i mudelitele ennustatakse sellel rindel suurt edu.

Seni on turgu domineerinud Samsung, kelle 5G-võimekusega telefonide müüginumbriks ennustatakse sellel aastal 234 miljonit eksemplari. Esimeses kvartalis müüs Samsung selliseid telefone 8,3 miljonit, mis moodustas 34% selliste telefonide koguhulgast. Huawei järgnes 8 miljoni seadmega, mis moodustas kõigist 5G-telefonidest 33,2 protsenti.

Raporti kohaselt peaks sügisel mängu sekkuma ka Apple oma uute mudelita ning aasta lõpuks kasvatama 5G-võimekusega telefoni turuosa 21,4 protsendile. Suurimat turuosa ennustatakse aga Huaweile 27,3 protsendiga ning Samsungile kolmandat kohta 17,8 protsendiga.

2021. aastal kasvab aga 5G mudelite osakaal veelgi ning kokku saab neid turul olema umbes 600 miljoni mudeli ringis. Järgmisel aastal nähakse aga tabelite tippu kroonimas just Apple’it, kellele ennustatakse 5G mudelite turuosa 24,2 protsenti. Huaweile jääb 22,2 protsenti turuosast ning Samsungile 15,1 protsenti.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.