Apple

Vaata videost, milline on Apple Watch 7 seestpoolt

Foto: iFixit

Rubriiki toetab

Tuntud tehnikaseadmete lahtivõtmise blogi iFixit on samasuguse operatsiooni läbi viinud uusima Apple’i nutikella peal ning uurinud selle sisemaailma.

Sellel korral oli lahtivõtmisel abiks ka Apple’i endine insener, kes minevikus ka nende nutikellade arendusele kaasa aidanud.

Etteruttavalt võib öelda, et midagi enneolematut seest ei leitud, kuna 7. seeria kell on väga sarnane 6. seeria omaga. Siiski mõned tähelepanekud olid.

Üheks erinevuseks oli suurema ekraanipinnaga ekraani kaabli uus lahendus, kus ekraani enda ja puutetundlikkuse toide on ühte kaablisse kokku pandud. Tõenäoliselt on just see keerukas uus disain üheks põhjuseks, miks kellade tootmine ja turule jõudmine on olnud nii aeglane.

Tänu suurenenud mõõtmetele on nüüd ka kellade akud suurenenud, kuid mitte märkimisväärselt, jäädes 6,8 protsendi juurde 41 mm mudelil ja 1,6 protsendi juurde 45 mm mudelil.

Veel pandi huvitava avastusena tähele, et alates sellest põlvkonnast ei leia Apple’i nutikellalt enam diagnostikaporti. Selle asemel on kasutusele võetud wifi-moodul, mille abil kella andemid jagada saab.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.