Värsked omanikud kurdavad: iPhone 15 Pro mudelid lähevad brauserit ja kaamerat kasutades liiga kuumaks

Apple'i uued telefonid võivad liiga kuumaks minna.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

iPhone 15 Pro mudelid jõudsid eelmisel nädalal Eestis müügile, kuid nähtavasti on mujal maailmas on seadmega juba probleeme tekkinud. Nimelt kurdavad osad inimesed sotsiaalmeedias, et nende A17 Pro protsessoriga uued iPhone 15 Prod lähevad igapäevaseid ülesandeid täites väga kuumaks.

Apple’i analüütiku Ming-Chi Kuo sõnul ei ole 15 Pro ülekuumenemise probleemid seotud protsessoriga ja on hoopis seotud Apple’i püüdlustega teha iPhone 15 Pro võimalikult kergeks. Ka Wall Street Journali sõnul võivad probleemid olla seotud seadme disainiga ja titaanist külgedega. 

Õpetuste ja tööriistade tootja ja edasimüüja iFixit raporteerib samuti, et võrreldes iPhone 14 Proga on Apple teinud seadme sees teatud muutuseid, mis võivad olla seotud kuumuse probleemidega.

Apple’i eksperdi Mark Gurmani sõnul on ettevõte ise soovitanud uue iPhone Pro kasutajatel jälgida telefoni rakenduste kasutamist.

Osad kasutajad on probleeme kogenud Notesi ja Instagrami kasutades. Teised 15 Pro omanikud pole aga ühtegi probleemi täheldanud.

Kuo sõnul peaks Apple selle probleemi lahendama järgmise tarkvarauuendusega, kuid ta lisas, et kui ettevõte ei taha seadme protsessori võimsust alandada, siis võivad lahendused olla piiratud.

Apple teatas intervjuus portaaliga CNET, et ülekuumenemise probleem ei ole seotud telefoni disainiga, vaid on tingitud tarkvaralisest veast. Apple’i sõnul töötavad nad praegu lahenduse kallal ning probleem peaks lahenema järgmise tarkvarauuendusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.