Apple

Varsti saad auto avada ainult oma iPhone’iga

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Apple teatas selle nädala suurüritusel WWDC-l, et iOS 14 tulekuga saab autot avada ja käivitada oma iPhone’i või Apple Watchiga.

Funktsioon hakkab tööle kontaktivaba lähiväljatehnoloogia NFC abil, teatas firma.

Esimene auto, millega uus funktsioon töötab, on 2021. aasta 5. seeria BMW. Apple väidab, et töötab välja tööstusharu standardit, mis kasutaks oma uut U1 ülikiire lairiba kiipi, selle asemel et toetuda ainult NFC-le.

Lihtne ja mugav kasutada

Kui oled juba oma seadme sidunud autoga, mis toetab digitaalse võtme funktsiooni, tuleb auto uste avamiseks hoida oma Apple’i seadet NFC-lugeja lähedal, näiteks auto ukselingi juures.

Funktsiooni kasutamiseks ei pea tuvastama oma isikut Face ID-ga või parooliga, kuid parema turvalisuse tagamiseks on see võimalus olemas. Apple mainib veel, et võtmevaba funktsioon toetab ka iOS 13-t.

Mida teha siis, kui laenad autot kellelegi teisele?

Digitaalset autovõtit saab jagada teistele kasutajatele sõnumite rakenduse kaudu. Võtme jagamisel saab piirata teatud funktsioone, nagu näiteks kiirendust, maksimaalset kiirust ja helitugevust. 

Kui olete laenanud auto digitaalse võtme inimesele, kelle sõidustiil teile ei meeldi, siis on igal hetkel võimalus see neilt ära võtta.

Toimib ka ilma võrguühenduseta ja seadme akuta

Apple väidete kohaselt töötab digitaalne autovõti ka ilma võrguühenduseta. See tähendab, et kohtades, kus puudub seadmel levi, on võimalik autot ikka lukust lahti teha.

Võtmed töötavad ka edasi 5 tundi pärast iPhone või Apple Watchi aku tühjaks saamist. Ehk siis ei pea autosse pääsemise pärast muretsema, kui su iPhone peaks tühjaks saama.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.