Hea nipp

5 lihtsat nippi, et telefoni aku kiiremini täis laadida

pexels-photo-210018.jpeg

Kindlasti on meist paljud kogenud seda, et on kiire, kodust välja minekuni on vaid paar minutit ja telefon vilgutab teadet, mis lubab, et aku on peagi täiesti tühi.

Telefoni kiiresti laadima pannes õnnestub kümne minutiga tagasi saada ehk paar protsenti, millest tõenäoliselt palju kasu ei ole. Kuid on olemas mõned nipid, et telefoni akut kiiremini täita.

1. Lae seadet seinast

Mitmed arvuti USB-pesad ei anna välja nii palju ampreid, kui telefon vastu suudab võtta. Tavaliselt annavad seinalaadijad neid välja rohkem, seega laeb ka telefon kiiremini. Kuid telefon laeb vaid nii palju kiiremini, kui palju ta ampreid vastu suudab võtta. Kui telefoni aku on 1,6 amprine, ei ole mõtet sinna 3 amprist laadijat otsa suruda, sest telefon laeb endiselt nii kiiresti, kui suudab.

2. Kasuta USB 3.0 porti

Kui pead mingil põhjuselt telefoni siiski laadima arvutist, kasuta selleks arvuti küljes olevat USB 3 porti, kuna USB 3 toetab 1,5 amprist vooluedastust. Seega on tõenäosus, et telefon laeb veidi kiiremini kui USB 2.0 pesast. Pane aga tähele, et iga USB-C (3.0) port ei tähenda automaatselt kiiremat laadmist.

3. Lülita sisse lennurežiim

Kui laed oma telefoni läbi arvuti, lülita sisse lennurežiim, et telefon ei üritaks arvutiga suhelda. See võtab energiat ning võib USB-pordi vooluedastust samuti vähendada. Halba ei teeks ka telefoni täielik välja lülitamine.

4. Lukusta ekraan

Kui telefoni välja lülitamine või lennurežiim tundub liiga ekstreemne, lukusta telefoni ekraan. Ekraan on üks suuremaid energiaröövleid telefonis ning seadme lukustamine lülitab ka ekraani välja.

5. Kasuta energiasäästu režiimi

Paljudel seadmetel on energiasäästu režiim, mis vähendab energiatarvet automaatselt, kui aku tühjeneb. Ekraani heledust vähendatakse, lülitatakse välja taustal käivad äpiuuendused ning vähendatakse telefoni kasutajaliidese animatsioone.

Aku säästmiseks võiks energiasäästu režiimi ka käsitsi sisse lülitada. See on kindlasti igati kasuks siis, kui lähim laadija on veel veidi liiga kaugel. Kui aga uuesti laadija juurde jõuad, siis ei tee režiimi sissejätmine samuti paha.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.