Hea nipp

Hea teada: Kui palju tarbivad erinevad rakendused andmemahtu?

Rubriiki toetab

Nutitelefonidega käib praegusel ajal iseenesest mõistetavalt kaasas ka andmeside, mis võimaldab kasutajatel erinevat sisu tarbida.

Kui palju sul seda tegelikult vaja on ja mis mahus populaarsemad rakendused seda tarbivad?

Videoteenused

Erinevad videode edastamisega seotud teenused nagu Netflix ja YouTube tarbivad ka enim andmemahtu. Mõlema puhul määrab kulunud hulga aga video kvaliteet.

Näiteks madalaima taseme puhul kus pildi kvaliteet jääb 240-320 piksli juurde, on andmemahu kulu tunnis umbes 0,3 GB.

480 pikslilise videokvaliteedi juures on aga keskmine kulu tunnis umbes 0,7 GB.

Kõrglahutusega pildikvaliteedi puhul tõuseb tarbitav andmeside hulk aga 1-3 GB peale tunnis. 4K videote vaatamiseks võib aga kuluda isegi 7 GB andmemahtu.

Muusika ja heli

Ka heli edastamisel on andmeside kulu sõltuv kvaliteedist. Muusika voogesituse rakenduste nagu Spotify puhul, saab edastamise kvaliteedi jagada andmeedastuskiiruste järgi madalaks (96 kbit/s), keskmiseks (160 kbit/s) ja kõrgeks (320 kbit/s).

Madala variandi puhul on kulu umbes 0,04-0,05 GB tunnis, samas kui keskmise taseme peal tõuseb see 0,07-0,08 GB tunnis. Kõrgeima kvaliteedi puhul on kulu aga umbes 0,15 GB tunnis.

Sotsiaalvõrgustikud

Kuna sotsiaalvõrgustike rakendused kuvavad erinevate meediat läbisegi, on ka nende andmekulu konkreetse rakenduse põhiselt erinev.

Facebooki puhul võib üldjuhul keskmiseks kuluks kasutusel arvestada 0,08 GB andmemahtu tunnis, kuid videote vaatamisel võib see ka kahekordistuda.

Instagram tarbib aga oluliselt rohkem andmemahtu ning keskmiselt võib tunnis arvestada 0,7 GB kuluga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.