Hea nipp

Hea trikk: kuidas rämpskirjadest lihtsasti jagu saada

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Teinekord võib ette tulla neid olukordi, kus sa ei soovi oma peamist e-kirjade aadressi jagada või kasutada. Sellisel juhul on hea kasutada lisa-aadressi ehk aliast, mille kasutajanime võid ise määrata, kuid mille kirjad liiguvad endiselt läbi sinu peamise konto.

Outlook

Kui kasutad Outlooki postkasti kirjade jaoks, tuleb aliase tegemiseks kõigepealt brauseri kaudu oma kontole sisse logida.

Oma koondinfo vaates tuleb minna “Contact info” vahelehele, kus kuvatakse kasutaja emaili aadress. Selle taga on link kirjaga “Manage this email account” ja sealtkaudu saabki uusi aadresse juurde lisada.

Võimalik on lisada päris uus aadress või siduda ka mõni vana aadress olemasoleva kontoga. Vajadusel saad loodud lisaaadresse ka kustutada.

Gmail

Google ei paku otseselt võimalust aadressile aliast luua, kuid selle asemel saab kasutada teist meetodit. Gmailiga saab luua ajutisi aadresse, mis põhinevad põhiaadressil. Kui näiteks kasutad eesnimiperekonnanimi@gmail.com kujul aadressi, siis on võimalik sinna lisada punkte, kasvõi iga tähe vahele. Kuigi kujult erinev, jõuavad kirjad ikkagi sinu peamisesse postkasti.

Samamoodi saad aadressi lõpu lisada “+” sümboli ja selle järele lisateksti – Gmail tunneb selle aadressi ikkagi sinu põhikonto järgi ära, seega saad luua uudiskirjadega liitumiseks aadressi eesnimiperekonnanimi+uudiskirjad@gmail.com.

Kasutamiseks ei ole vaja teha muud, kuid kirja saatmisel aadressi vastavalt muuta.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.