Hea nipp

Kaval programm Tripmode aitab vajadusel arvutis internetimahte kontrolli all hoida

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Sageli on hotellide, lennujaamade, kohvikute ja eriti lennukite wifivõrgud tasulised. Tasu saab maksta kas ajalise kasutuse eest või vastavalt sellele, kui palju andmeid soovid liigutada. Teisalt kasutame vahel arvutis interneti üle mobiilse andmeside, kus on samuti andmemahu jälgimine oluline. Üks kaval programm aitab arvutis veebiliikluse mahtu kontrolli all hoida.

Probleem on selles, et arvuti wifisse ühendudes võib hakata hulk programme kohe andmeid üles või alla laadima hakata. Olgu selleks pilveteenuse automaatne sünkroniseerimine või pooleli jäänud allalaadimist nõudev fail. Nii võibki juhtuda, et ettenähtud võrgumaht saab märkamatult enne täis, kui seda oodata.

Tripmode on rakendus, mis viibib sinu arvutis ja jälgib seda, mis internetivõrgus sa parasjagu viibid ning keelab kindlatel programmidel võrku pääsemise.

Rakenduses tuleb teha valik, milliseid programme internetti lubada, ülejäänud programmidel keeratakse kraanid lihtsalt kinni. Samuti saad valida, millistes võrkudes Tripmode toimib – sul pole ilmselt midagi selle vastu, et koduses wifis fotosid üles laadida, kuid ei soovi  seda teha ebaturvalise lennujaama avaliku võrgu või mobiiltelefoni “kuumkoha” kaudu.

Kui tead, et sul on võimalik päevas kasutada vaid viis gigabaiti internetti, võid Tripmode abil seadistada ka limiidi, näiteks neli gigabaiti, mille järel rakendus võrguliikluse blokeerib. Nii saad teha kindlaks, et oluliste toimingute jaoks jääb reservi veel veidi andmemahtu.

Lisaks blokeerimisfunktsioonidele oskab Tripmode ka jälgida, millised rakendused andmeid kulutavad. Statistikat on võimalik kuvada iga programmi kohta eraldi, vaadeldes seda nii ühe võrgukasutuse sessiooni, ühe päeva või kuu lõikes.

Tripmode on tasuline rakendus, peale seitsmepäevast prooviperioodi saab rakenduse  osta nii Windowsile kui Macile €6,80 eest.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses