Kolm soovitust oma elu paberivabamaks muutmiseks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Paberit kasutatakse trükkimiseks igal pool ja suurtes kogustes. Kui raamatutes ja ajalehtedes tundub see isegi mõistlik, siis 2017. aastal on endiselt meie igapäevaelus palju paberit, millele heidetakse sageli vaid üks pilk, enne kui see kasutuks muutub. Toome välja kolm soovitust, mis aitavad sul vähem paberit kulutada ning seega ka lisaks looduse säästmisele oma infot ka paremini organiseerida

Lennupiletid telefonis

“Kas sa lennupiletid trükkisid välja?,” on lause, mida ilmselt igas suuremas reisiseltskonnas vähemalt korraks kuulda võib. Õnneks võib järjest enam vastata sellele küsimusele eitavalt – lennupiletid, nagu ka hotelli broneeringud ja muu reisiinfo, on palju mugavamini kättesaadav nutitelefonist või tahvelarvutist. Üheltpoolt säästab pileti mitte printimine sind kohustusest veel ühe asja kaasa võtmist meeles pidada, teiselt poolt ei teki paberile trükitud pardakaardile iialgi automaatselt muutunud väljumisvärava numbrit.

Selleks, et kasutada elektroonilist piletit, tuleb sul oma seadmesse laadida lennufirma äpp. Kõigil suurematel lennufirmadel on olemas mobiiliäp, millest lisaks võimalusele lennule registreeruda ja pardakaarte kuvada leiab tihti ka lennujaamade kaardi, info pardaajakirjade ja pardateenuste kohta ja muud kasulikku. Kui su telefon on ühendatud internetti, saad sageli lennufirma rakendusest infot lennu, värava muutumise ning pardale mineku kohta.

Lisaks lennupiletitele saad kasutada elektroonilist piletit mitmes Eesti bussi ja laevafirmas, kus sageli piisab vaid meilile saadetud PDF-failis oleva pileti olemasolust, sama on võimalik ka mitmete lennuliinidega. Ürituste puhul on samuti võimalik kasutada elektroonilist piletit, näiteks pakub sellist võimalust piletilevi mobiilirakendus.

Unusta tüütud poetšekid

Sageli soovitakse jätta mõne eseme ostust alles tšekk. Kuid kui tšekki võib näiteks tarbijakaitse puhul vaja minna, siis seda poolteist aastat peale ostu üles leida võib olla suhteliselt keeruline. Sestap on mõistlik skaneerida kõik ostutšekid, mida säilitada soovid. Selleks võib kasutada kasvõi näiteks Dropboxi rakendust, millel on võimalus dokumente skaneerida ning pilve talletada. Lisaks saad nüüd oma tšekke ka märksõnade järgi otsida.

Sama taktikat võid kasutada ka erinevate dokumentide puhul, mida säilitada vaja. Elektroonilisel kujul säilib info hulga paremini ja on kiiremini leitav.

Selleks, et end tšekkide skaneerimisest säästa, uuri kauplusest, kas nad pakuvad võimalust tšekk otse e-kirjana saata. Samuti on võimalus kasutada kviitung.ee teenust.

Kasuta digitaalseid lahendusi üritustel

Selle asemel, et konverentsile sisenedes kaasa haarata paberile trükitud kava, võid väga tihti leida sama kava ka konverentsi kodulehelt, infokirjast või Facebooki ürituselt. Kopeeri tekst märkmerakendusse ning saad võimaluse lisada kavapunktidele mõtteid ja küsimusi, mida küsida. Lisaks on mitmetel suurematel konverentsidel äpp, kus on kava ja muu vajalik lisainfo olemas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.