Hea nipp

See programm näitab, mille alla täpselt sinu kõvakettamaht kaob

Foto: Tanel Meos

Rubriiki toetab

Tihtipeale kohtuvad arvutikasutajad probleemiga, kus seadme salvestusruum on täis saanud. Samas pole meeles, kuhu see täpselt kaduda võis ning ülevaade sellest, mis kõvakettal asub, puudub.

Selleks puhuks on Windowsi kasutajatele olemas tarkvara nimega WinDirStat, millel on üks põhiline ülesanne – anda kasutajale ülevaade, mis täpselt tema kõvakettal asub ning kui palju see ruumi võtab.

Andmeid kuvatakse kasutajale erinevatel viisidel. Näiteks saab ülevaate sellest, mitu protsenti arvuti mälust mingi kindel asi võtab.

Lisaks sellele valmistab tarkvara ka kastikeste kujulise infograafiku, kus iga kast esindab mingit kindlat asja inimese arvuti kõvakettal. Mida suurem on kast, seda enam võtab see kasutaja kõvakettal ruumi.

Kõvaketta andmed kuvatakse kasutajale mugava infograafikuna. Foto: WinDirStat

See on hea näiteks olukorras, kui on soov hakata kõvaketast puhastama ning enne oleks tarvis uurida, millised asjad võtavad enim ruumi, ehk milliste asjade kustutamisest oleks enim kasu.

Hea on ka see, et kõvaketta puhastust saab alustada otse programmi kaudu. See tähendab, et mõnda suurt faili ei pea minema spetsiaalselt kuskilt dokumentide hulgast üles otsima, vaid faili saab ära kustutada otse WinDirStat tarkvara abiga.

Taolist puhastust tasub teha keskmiselt kord kuu jooksul, kuna teinekord ei pane me tähele, kui kiiresti mingid suured failid, mida me ei kasuta, meie arvutitesse tekivad. Mida rohkem on vaba ruumi arvuti kõvakettal, seda kiiremini toimib ka arvuti.

Seega pole taoline tarkvara hea vaid lihtsalt puhtuse hoidmiseks, vaid see aitab ka arvutil edukalt toimida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.