Hea nipp

Kuhu panna kodus wifi-ruuter, et internet kiirem oleks?

Rubriiki toetab

10Iga koduse wifi-võrgu südameks on ruuter. Paljudel on see paigutatud televiisori ja digiboksi lähedusse või silma alt ära kuskile sahtlisse. Hea signaali ja sellega koos optimaalse kiiruse tagamiseks on aga oluline, et see oleks strateegiliselt hästi paigutatud. Seepärast tasub allolevaid nippe kaaluda, et kodune ruuter toimiks murevabalt ja hea signaal oleks alati olemas.

Võimalikult seademete keskele

Üheks oluliseks aspektiks ruuteri paigutamisel on silmas pidada, et raadiolained selle ümber liiguvad ringidena. See tähendab, et kui ruuter on paigutatud näiteks välisseina äärde, läheb osa võrguühenduse võimekusest lihtsalt kaduma. Väiksemates korterites ja ruumides ei pruugi see suurt mõju avaldada, kuid suurte ruumide puhul tasuks ruuter paigutada võimalikult nende seadmete keskele, mis võrku kasutavad. Nii saavad raadiolained ühtlaselt ümberringi levida.

Mida kõrgemal, seda parem

Sama põhimõte kehtib ka vertikaalselt. Võrguühenduse raadiolained levivad ka ruuterist allapoole, seega on hea mõte paigutada see põrandast kõrgemale. Kui aga on tegu näiteks kahe korrusega, siis tasuks võimalusel eelistada ruuteri paigutamist ülemisele korrusele. Seeläbi on võrdselt tugev ühendus nii ülemisel kui ka alumisel korrusel.

Vähem takistusi, parem signaal

Kõige paremini liiguvad raadiolained läbi õhu. Mida rohkem on nende teel takistusi, seda kehvemaks muutub ka ühendus. Signaali tugevuse langus sõltub aga palju ka materjalist, mida see läbima peab. Puidu, klaasi ja kipsseintega on asi lihtsam, aga näiteks kivi- ja betoonseintest on signaalil oluliselt raskem läbi murda.

Liiguta antenne

See on väike detail, millest võib abi olla, kuid millele üldjuhul suurt tähelepanu ei pöörata. Osad tootjad on näiteks ära määranud, milline peaks olema antennide asend, et parimaid töötulemusi saavutada. Samuti kui on tegu kahekordse elamuga, siis tasub teisele korrusele paigutatud ruuteri antennid liigutada põranda lähedale.

Eelista 5 GHz sagedusi

Enamlevinud kasutussageduseks on ruuteritel 2,4 GHz, paljud aga toetavad alternatiivset 5 GHz sagedust. Kui kasutusel olev ruuter toetab viimast varianti, tasub just seda eelistada. Põhjus selleks on lihtne – kuna 5 GHz võrgus olevaid ruutereid on vähem kasutusel, on see leviala oluliselt vähem koormatud ja nii on selle kasutamine ka murevabam. Selline lahendus on kasulik eriti kortermajades, kus lähestikku paikneb väga palju seadmeid.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.