Hea nipp

Kui ruumiga kitsas käes: need lihtsad versioonid tuntud äppidest teevad elu märksa mugavamaks

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Nutitelefonide mälumahtu pole kunagi liiga palju, eriti kui tegu on odavama otsa mudeliga. Paljud rakendustetootjad on kasutajatele selles osas vastu tulnud ja välja toonud oluliselt vähemnõudlikud versioonid tuntud äppidest.

Facebook Lite

Facebooki puhul on tegu tõenäoliselt ühe maailma populaarseima sotsiaalvõrgustikuga. Paraku on see rakendus ka kurikuulus ressurside tarbimise poolest nutitelefonides ja seepärast on võimalik kasutada ka selle lihtsustatud versiooni.

Sisuliselt on tegu Facebooki veebiversiooniga, mis on pakitud rakendusse. Kel ruumiga kitsas, tasuks Lite versiooni kindlasti proovida.

Hetkel on see versioon saadaval ainult Androidi kasutajatele.

Facebook Messenger Lite

Samamoodi on Facebook teinud ka lihtsustatud versiooni oma suhtlusrakendusest Messenger. Need äpid on eelkõige mõeldud arenevatele turgudele, kus andmemaht on kallis ning iga megabait arvel.

Facebook Messenger Lite on saadaval esialgu ainult Androidiga telefonidele.

Google Maps Go

Ka Google on oma kasutajate peale mõelnud ning välja lasknud lihtsustatud versiooni oma populaarsest kaardirakendusest Maps. See võimaldab saada infot liikluse kohta ning kasutada selle jaoks oluliselt vähem andmesidet kui tavaversioon.

Lisaks sellele saavad kasutajad alla laadida ka eraldi optimeeritud versiooni navigeerimise funktsiooni jaoks. Ka need rakendused on saadaval ainult Androidiga telefonidele.

Skype Lite

Skype nuditud versioon on eelkõige arendatud India turgu silmas pidades, kuid seda saavad kasutada ka teised Androidi kasutajad.

See sisaldab enamikke põhirakenduse funktsioone, kuid võtab seejuures telefonis oluliselt vähem ruumi.

Opera Mini

Kui soovid aga kasutada veebilehitsejat, mis minimaalselt telefoni mälu tarbib, on Chrome’ile ja Safarile heaks alternatiiviks Opera Mini. Siit nimekirjast on see ainuke, mis on lisaks Androidi kasutajatele saadaval ka Apple’i rakenduste poes.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses