Hea nipp

Kuidas Gmailis konfidentsiaalset e-kirja saata?

Foto: Martin Mets

Rubriiki toetab

Teinekord on tarvis saata e-kirja tundlikul teemal, mida ei soovita teistega jagada või mille sisu peaks kättesaadav olema lühikest aega. Gmail on selle peale mõelnud ning võimaldab selleks tarbeks kasutada kirjade saatmiseks spetsiaalset režiimi.

Tegu on konfidentsiaalse režiimiga ning seda saab sisse lülitada kirja koostamise alguses. Kõigepealt tuleb alustada tavapäraselt kirja koostamist, mille peale avaneb e-kirja vorm. Jalusest leiab hulga erinevaid valikuid, konfidentsiaalne režiim on märgitud taba peal oleva kella ikooniga.

Valiku avades ilmub kasutaja ette menüü, kust saab kirjale rakendatavaid kitsendusi määrata. Võimalik on kirjale seadistada ajaline periood, peale mida pole seda võimalik enam avada ning lisaks saab peale panna ka pääsukoodi, mille Google ise genereerib. Koodi saab edastada nii e-kirja kui ka SMS-i teel.

Konfidentsiaalse režiimi plussiks on ka see, et saadetud kirja pole võimalik kirja saajal edasi saata, seda kopeerida, printida ega oma seadmesse alla laadida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.