Kuidas VPN-i seadistada nii, et riiklikest piirangutest mööda pääseda?

VPN ehk Virtual Private Network võimaldab internetis anonüümselt surfata, ilma et peaks kartma võõraid pilke. Kuid lisaks sellele saab virtuaalse privaatse võrgu abil mööda pääseda ka erinevatest riiklikest ja regionaalsetest piirangutest.

Näiteks on Hiina kehtestanud karmid piirangud erinevate välismaiste internetisaitide ja teenuste kasutuse osas. Nii pole tavakasutajal võimalik Facebooki ega Youtube’i keskkondadele ligi pääseda.

Seoses Valgevenes toimuvate rahutustega on ka seal internetile ligipääsu kitsendatud. Sama saatust võib tabada ka TikToki rakendust USA-s, kui see peaks seal keelustatama. Kõikist neist piirangutest aitab aga mööda hiilida VPN olemasolu.

Mida teenuse valikul silmas pidada?

VPN-i on saadaval nii tasuta kui ka tasulise teenusena. Kvaliteetse ühenduse ja tõrgeteta toimimise jaoks tasub eelistada viimast varianti, kuid ka seal on teenusepakkujate konkurents ülimalt tihe.

Samuti tuleks enne valiku tegemist enda jaoks selgeks teha, millistele nõuetele võiks VPN-i teenus vastata. Kui sa päris täpselt veel valikut teha ei oska, oleme Geeniuses lahti kirjutanud, mille alusel tasuks VPN-i pakkujat valida.

Oluline on ka hea teenusepakkuja leidmine. Selle jaoks soovitame uurida Private Internet Access, IPVanish ja Surfshark nimelisi teenuseid. Täpsemalt saad nende kohta lugeda siit artiklist.

Kuidas VPN-i seadistada?

Üldjuhul on igal teenusepakkujal olemas eraldi rakendus, mille saad oma arvutisse alla laadida. Paljudel juhtudel võimaldavad VPN-i pakkujad oma teenust kasutada mitmel seadmel, olgu selleks arvuti või telefon. Selle kohta leiad info samuti konkreetse teenusepakkuja veebilehelt.

Kui oled teenusepakkuja rakenduse oma seadmesse alla laadinud ning installeerinud, saad selle kaudu teostada kõiki vajalikke protseduure. Esmane ühendamine käib alati käsitsi rakendusest, samamoodi ka selle lõpetamine.

VPN-i pakkujatel on servereid üle terve maakera ning vastavalt soovile saab ise meelepärase asukoha valida. Teatavasti varjab VPN sinu õige asukoha ning identiteedi ja kuvab teistele ainult konkreetse teenusepakkuja VPN eravõrku.

Nii saad näiteks Hiinas VPN-i kasutades oma asukohaks näidata hoopis USA või Rootsi ja sotsiaalmeedia platvorme kasutada samamoodi nagu seda koduvõrgus teeksid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.