Mida teha oma vana telefoniga?

Uusi telefone tuleb muudkui juurde ning nende väljavahetamine käib üha lühema aja tagant. Nii pole midagi imestada, kui sahtel on telefone täis kogunenud, kuid vanadega midagi kasulikku enam peale pole hakata. Anname mõned ideed, mille abil vanadele telefonidele jälle funktsioon leida.

Anna ära

Kõige õilsam viis oma vana telefon taaskasutusse suunata on see anda kellelegi, kes seda igapäevaselt kasutada saaks. Alustada võid oma sõprade ja sugulaste ringist ning välja selgitada, kas kellegi vana telefon vajaks väljavahetamist.

Müü maha või oota soodustusi

Teine võimalus oma vanast telefonist lahti saamiseks on see müüki panna. Nii teenid lisaks taaskasutusse suunamisele selle pealt ka raha.

Müümiseks on mitmeid võimalusi – alustades suurtest portaalidest nagu Soov, Okidoki või Facebooki müügikeskkond. Lisaks sellele on võimalik telefon ka näiteks oksjonile panna, seda võimaldab Osta.ee keskkond.

Kes parimat pakkumist oodata ei viitsi, saab kasutada erinevaid kokkuostu lehti nagu näiteks Mobiiliringlus.ee. Seal saab valida oma telefonimudeli ning selle seisukorra järgi tehakse automaatne pakkumine. Selle eeliseks on see, et raha saab kiirelt kätte, kuid üldjuhul on sealsed ostusummad oluliselt väiksemad, kui käest kätte müües.

Üheks võimaluseks on hoida telefoni mõne sooduspakkumise jaoks, kus vana telefoni saab kasutada sissemaksuks ning lisaks sellele antakse ostjale ka boonussumma.

Lähene loominguliselt

Vana telefonile on võimalik anda ka mõni muu rakendus. Näiteks saab seda edukalt kasutada teleri puldi asendusena, kui sellel on olemas infrapuna sensor. Siis on vajalik ainult vastav äpp telefoni laadida, mille abil seadmed ühendada.

Kuna tänapäeval käib muusika kuulamine ja filmide vaatamine tihti striimimise teel, siis võid oma vana seadet spetsiaalselt selleks otstarbeks kasutada. Mälukaardipesa olemasolul saad sinna ka suures koguses meediat talletada ja seda nii ilma internetiühenduseta kasutada.

Vajadusel saad varutelefoni kasutada ka autos navigeerimiseks või rattasõidul distantsi jälgimiseks. Google Maps näiteks võimaldab kaarte alla laadida ning neid ilma internetiühenduseta ka kasutada. Samuti saab sama teha Here WeGo kaardirakendusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.