Hea nipp

Need on kõige kasulikumad kiirkäsklused Chrome’i veebibrauseris

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Google Chrome veebibrauser on kõige populaarsem veebilehitseja maailmas. Sarnaselt paljudele programmidele on ka Chrome’i jaoks palju abistavaid klaviatuuri kiirkäsklusi, et teatud asju saaks kiiremini ja efektiivsemalt teha. Millised on kõige neist kõige kasulikumad?

Uue vahekaardi avamine

Uue vahekaardi ehk saki avamine veebibrauseris on selgelt tegevus, mida on vaja teha väga tihti. Selleks on õnneks olemas ka mugav klaviatuurikombinatsioon. Windowsiga arvutitel on selleks klahvid “Ctrl + T” ning Macide peal tuleb Ctrl-klahvi asemel vajutada Command nuppu ehk kokku tuleb kombinatsioon “Command + T”.

Suletud akna taasavamine

Kui peaks juhtuma, et sulged kogemata mõne brauseriakna, mida ei olnud plaanis sulgeda, siis pole probleemi. Selle jaoks on Windowsi peal kombinatsioon “Ctrl + Shift + T” ning Macide peal aitab hädast välja “Command + Shift + T”. Mainitud kombinatsioon avab viimasena suletud vahekaardi.

Liigu kindlasse aknasse

Üks hea lihtne kiirtee on olemas ka avatud brauserisakkide vahel liikumiseks. Selleks tuleb lihtsalt vajutada Windowsi peal Ctrl-nuppu ning Maci peal Command-klahvi ning seejärel vajutada numbriklahvi selle järgi, mitmendasse aknasse on soov liikuda. Seega kui soovid avada teist vahekaarti, siis tuleb vajutada klahve “Ctrl/Command + 2”.

Ava link eraldi sakis

Tihtipeale leidub internetiavarustes kohti, kus on millelegi lingitud, kuid link ei avane uues sakis. Seega peab hiljem tagasi liikuma, kui soovid varem avatud lehel edasi toimetada. Palju mugavam oleks avada link lihtsalt uues brauserisakis. Selleks tuleb vajutada nupule Ctrl/Command ning seejärel vajutada hiirega lingi peale. Link avaneb uue vahekaardina ning soovi korral saab alati algse teksti juurde lihtsa vaevaga tagasi liikuda.

Vii kursor otsingulahtrisse

Alati ei pea kursorit ise otsingulahtrisse liigutama, et mõnele uuele veebilehele minna. Selleks saab kasutada ka kombinatsiooni “Ctrl/Command + L”, mis liigutab kursori automaatselt otsingulahtrisse, et midagi otsida või mõnele veebilehele minna.

Värskenda

Vahel kipuvad veebilehed hanguma või juhtub, et pole päris kindel, kas veebilehel olev informatsioon on kindlasti kõige värskem. Lehe värskendamiseks saab kasutada kombinatsiooni “Ctrl/Command + R”.

Otsi midagi

Mõnikord pole aega kogu pikka juttu mõnel veebilehel läbi lugeda ning vaja on kindlat osa. Selleks saab kasutada otsingu jaoks loodud kiirteed, milleks on kombinatsioon “Ctrl/Command + F”. Nii on võimalik kerge vaevaga kõik vajalik üles leida.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses