Hea nipp

Nende nippide abil saad Chrome’i oluliselt kiiremaks muuta

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Chrome’i peetakse üheks parimaks veebilehitsejaks, kuid sellel on ka omad miinused. Üheks neist on suur seadme ressursside kasutus, mis võib põhjustada aeglustumist ja lehtede mitteavanemist. Kui oled sellisesse olukorda sattunud, siis võivad järgnevad nipid aidata Chrome’i töö taastada.

Kustuta vahemälu

Chrome salvestab erinevate veebilehtede kohta teavet, et nende abil uuel külastusel lehekülgede avanemist kiirendada. Neid võib aja jooksul päris suurel hulgal koguneda ja sellisel juhul võib abiks olla andmete kustutamine.

Selleks on vajalik minna seadete alla ning sealt üles otsida privaatsuse ja turvalisuse alalõik. Viimane valik selles kategoorias võimaldab sirvimisandmeid hallata. Kui see avada, pakutakse kasutajale mitut valikut, neist viimane võimaldabki vahemällu kogunenud kujutised ja failid kustutada.

Deaktiveeri brauseri laiendused

Chrome võimaldab oma veebribrauseris erinevaid laiendusi kasutada. Need võivad olla mugavad abilised, kuid teadmatult ka probleeme ja aeglustumist põhjustada.

Nende nägemiseks tuleb avada laienduste haldur, kuhu pääseb aadressiriba lõpus oleva menüü kaudu. Sealt on tarvis avada Rohkem tööriistu menüü ja selle alt „Laiendused“.

Avanevast nimekirjast on võimalik alla laetud laiendused aktiveerida, deaktiveerida ja kustutada.

Taasta brauseri algseaded

Kui eelnevatest nippidest abi pole ja veebibrauser tundub endiselt aeglane, on võimalik Chrome seaded viia tagasi algsesse seisu.

Selle jaoks tuleb avada seadete menüü ning kõige lõppu kerides leiab viimase valikuna seadete lähtestamise võimaluse.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses