Hea nipp

Tahad teada laulu nime, mis brauseriaknas mängib? Shazam on nüüd saadaval ka Chrome’i laiendusena

Kuu aja jooksul kasutatakse maailmas Shazami umbes miljard korda.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Shazam, mida omab Apple, sai just Chrome’i laienduse, mis aitab kasutajal välja selgitada ta brauseris mängiva laulu. Laiendusel oli võrdlemisi raske algus ning mõneks ajaks eemaldati see isegi Chrome’i poest.

Nüüd on aga laiendus Chrome Web Store’is tagasi ning kasutajad saavad selle oma brauserile tasuta lisada. Peale lisamist tuleb minna paremas ülemises ääres asuvale puslenupule ja laienduste menüüst lisada Shazam oma laienduste ribale.

Ribal nüüd olevale sinisele Shazami ikoonile vajutades saab valida “Click to Shazam” ning nii ütleb laiendus vahelehel mängiva laulu nime. Samal ajal kui Shazam laulu kuulab, ei tohi vahelehte kinni panna ega uuendada.

Erinevalt Androidi versioonist ei saa selle laiendusega laulu täispikkuses Spotifys kuulata, vaid ainult Apple’i oma muusikakuulamise teenusest Apple Music. Lisaks ei ole vähemalt praegu ka võimalust laiendusse oma Shazami kontoga sisse logida ega lugude ajalugu salvestada.

Alguses ei saanud osad kasutajad laiendust tööle ja ja Chrome oli selle eemaldanud oma veebipoest ning veebilehelt. Sellepärast ehk reklaamis ka Shazam oma uuendust vaid oma kodulehel ning ei teinud sellest suurt üritust, kuna teadsid, et laiendusel on vead küljes.

Shazam on laulunimede väljaselgitamiseks loodud rakendus, mis tuli välja 2002. aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.