Hea nipp

Tasub teada: kuidas arvutada, kui võimsa akupanga tohid lennukisse kaasa võtta?

Rubriiki toetab

Kõik Sinu kindlustused
Kiiresti ja lihtsalt!
Võta IIZI äpp!

Lennuametid üle maailma on kehtestanud piirangud sellele, kui võimsaid akupankasid tohib lennuki pardale kaasa võtta. Mahutavuse piiriks on seatud 100 Wh, samas kui akupankade mahutavus antakse pakil harilikult milliamprites tunni kohta. Kuidas teada, kas sinu akupank ületab seda või mitte?

Üldiselt ei pea akupankade omanikud nimetatud piiri ületamise pärast muretsema. Näiteks 5000 mAh võimsusega aku Wh teisendatud väärtuseks on 18,5, mis on piisavalt kaugel lubatud piirist.

Juhul kui aga akupanga mahutavus peaks ületama 100 Wh piiri, ei tähenda see automaatselt selle koju jätmist. Võimsama akupanga kaasavõtmiseks tuleb ühendust võtta lennuettevõtjaga ning eraldi luba taotleda.

Kui aga akupanga mahutavus jääb 160 Wh piirist kõrgemale, on sellise kaasavõtmine pardale keelatud.

Kuidas arvutada?

Tegelikult on asi lihtne. Teisendamaks milliamprid tunnis (mAh) vattideks tunni (Wh) kohta, on vaja teada akupanga voolupinget (V). Viimase väärtuseks on liitium-ioon akude puhul üldjuhul 3,7 V. Seejärel saad kasutada valemit mAh/1000xV = Wh.

Kui sa seda igakord teha ei viitsi, on ka lihtsam võimalus. Kasuta näiteks seda kalkulaatorit, mis teeb arvutuse sinu eest. Selle jaoks on sul siiski vaja teada akupanga milliamprite ning voolupinge väärtusi, mis üldjuhul on märgitud ka akupanga enda peale.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.