Nutikas reisimine

Järjest vähem lennureisijaid soovib oma andmeid jagada

Rahvusvahelise lennutranspordi ühenduse uuringust on selgunud, et võrreldes eelmise aastaga on vähenenud nende inimeste hulk, kes on nõus oma andmeid jagama ja selle eest personaalseid pakkumisi vastu saama.

2017. aastal oli selliste inimeste hulk 70 protsenti, nüüdseks on see kukkunud 65 protsendi peale.

Kuigi aastaga on selliste lennureisijate hulk langenud ainult 5 protsenti, näitab see ikkagi murettekitavat trendi. Pidevate andmelekete taustal on see märk sellest, et inimesed on muutunud skeptilisemaks ning isegi soodustuste ja pakkumiste eest ei olda nõus oma andmeid jagama.

Uuringust selgub ka, et enim oodatakse lennujaamadelt ja -firmadelt infot lennu staatuse kohta. Selliste inimeste hulk vastanutest moodustab 82 protsenti. Samuti peetakse oluliseks pagasi info kättesaadavust ja sellekohaseid ooteaegu. Kõigist vastanutest pea pooled ehk 49 protsenti pidas seda oluliseks.

Lisaks saab uuringust teada, et lendudele registreerimiseks kasutatakse enim nutitelefone. Seda teevad 47 protsenti vastanutest.

Sõnumite teel teavituste saamine lennuinfo kohta on 55 protsendi pealt langenud 40 peale, samas kui lennufirmade rakenduste kasutamine on oluliselt populaarsust kogunud ning 21- 22 protsendipunkti juurest tõusnud pea 34-35 protsendi peale.

Kokku andis küsitlusele vastuseid üle 10 000 inimese.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses