Nutikas reisimine

Pettuste hulk reisiteenuseid pakkuvatel lehtedel on hüppeliselt kasvanud

Ühendkuningriikides läbi viidud uuring näitab, et reisiteenuste lehtede kaudu on klientidelt 2017. aastal välja petetud 7,5 miljonit eurot. Kokku on petta saanud ligi 4700 klienti.

Ühe inimese kohta teeb see umbes 1700 eurot ning võrreldes üle-eelmise aastaga märgib see lausa 25% kasvu. Enim said inimesed petta lennupiletite ostmisel ja majutuse broneerimisel.

Uuringust selgus ka, et pettuste hulk kasvas märgatavalt suvel ja detsembrikuus.

Kurikaelad on välja töötanud skeemid, kus majutusteenust pakkuvatele lehtedele pannakse üles võltshotellide kuulutused. Seejärel tehakse broneeringud varastatud krediitkaartidega ja oodatakse kuni see on heaks kiidetud. Teenusepakkuja, läbi kelle kuulutust reklaamitakse, teeb peale seda kande võltsmajutuse pakkujale ning selleks hetkeks kui asjadele jälile jõutakse, on kurjategijad raha välja võtnud ja kuulutuse eemaldanud.

Uuringu tegijad rõhutavad ka vajadust enne piletite ostmist või majutuse broneerimist veenduda edasimüüja lehe ehtsuses. Kui tegu on vähetuntud ettevõttega, tuleks alati uurida nende tausta ja pakutavaid tingimusi. Samuti tuleks eelistada maksmist krediitkaardiga ja vältida eraisikute kontodele kandeid.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.