Nutikas reisimine

Rakendused, mis aitavad Prantsusmaal rahutuste ajal turvaliselt liigelda

Foto: IROZ GAIZKA/AFP/Scanpix

Prantsusmaal toimuvate rahutustega seoses ei pruugi turistidel seal igal pool liiklemine turvaline olla. Selleks, et rahutuste koldeid vältida ja ühest kohast teise rahulikult jõuda, jagame paari kasulikku äppi.

WaryMe ohuteavituste rakendus

Kuigi ohust teavitamise rakendusi on teisigi, võib neist WaryMe üheks kvaliteetsemaks pidada. See võimaldab ohu korral kasutajatel sellest teistele teada anda ning saadab automaatselt teavituse jaoks ka asukoha. Samamoodi saab teavitusi jagada erinevate terroriaktide ja mässukollete kohta.

Ohuolukordade kohta saab iga kasutaja määrata endale ka teavituste saatmise, et ennast nendega kursis hoida.

Androidi kasutajad võivad proovida ka No-Go Zone nimelist rakendust, mille eesmärk on sama.

Jälgi terroriohu teavitusi Twitteris

Hea viis ennast Prantsusmaa ohuolukordade teavitustega kursis hoidmiseks on jälgida riigi siseministeeriumi spetsiaalset lehte selleks tarbeks.

Saad seda teha nii oma nutiseadmelt kui ka arvutist.

Taksod ja ühistransport

Parim viis kohapeal liiklemiseks on enamikele ühistransport. Pariisi metroovõrgu ja muude liikumisvõimaluste kohta annab hea ülevaate ametlik ühistranspordi rakendus RATP. Kodulehel on võimalik sellega täpsemalt tutvuda ning vastavalt operatsioonisüsteemile see oma telefoni alla laadida.

Taksode puhul on võimalik alati kasutada Uberi teenuseid, kuid lisaks sellele võib proovida ka kohalikke alternatiive. Heaks valikuks sellisel puhul on näiteks G7 Taxis või Chauffeur Privé. Mõlemad rakendused on saadaval nii Androidi kui ka iOS-i kasutajatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.