Sülearvutid

Äsja avalikustatud sülearvuti Pavilion Aero 13 on HP kergeim mudel ja Windows 11 toega

Rubriiki toetab

Viimase aja sülearvutite trend on kaalulangetamine – maagiliseks piiriks on saanud 1 kg, millest tuntud tootjad tahavad oma laiatarbemasinate kaalu allapoole saada. Nii on ka HP teinud oma uue mudeliga Paivilion Aero 13, mille raskust mõõdetakse juba grammides (täpsemalt siis 987 grammi).

HP Pavilion Aero 13 uued mudelid on tootja jaoks üsna oluliste muudatustega, sest kasutusele on võetud uuem ekraaniresolutsioon 2,5K (1920 x 1200 pikslit) ja haruldasem kuvasuhe 16:10. Sellega saab ekraanipinda vertikaalselt 10% juurde, kui sama ekraanilaiusega traditsioonilise 16:9 kuvasuhtega.

Protsessoriteks on erinevatel versioonidel AMD toodang kuni Ryzen 7 5800U-ni.

AMD protsessorite valik on ilmselt põhjendatud just sellega, et uus arvuti on väga kerge ja õhuke ning AMD protsessorid vajavad Inteli protsessoritest vähem jahutust. Seega pole sisemusse vaja peita suuremaid radiaatoreid, soojusjuhte ja ventilaatoreid. Nii on HP saanud masina kokku suruda 16,9-millimeetrise paksusega korpusse.

Korpus on servadest koguni nii õhuke, et sinna enam täismõõtmetes USB pesad ära ei mahugi. Täissuuruses HDMI (In/Out) siiski on olemas, aga mõlemal küljel asuvad USB A pesad käivad väikese luugikesega lahti. Lisaks leiab ühe universaalse USB Type C ning 3,5 mm kõrvaklappide-mikrofoni pesa.

Aku tööaeg pole odavamapoolsel Pavilionil just tippklassist, kuid siiski üsna arvestatav 8-10 tundi.

Korpus on uuel mudelil magneesiumisulamist ning tagab väga õhukeste ekraaniäärtega korpusele vajaliku välise tugevuse. Klaviatuur on õhukeste äärte tõttu siiski säilitanud enam-vähem oma mõõtmed ja ulatub samuti äärest ääreni, seega külgedele klahvide kõrval enam väga palju ruumi pole jäänud. Bang & Olufseni disainitud helisüsteem saadab hääle välja serva alla peitunud stereokõlaritest.

Turvalise sisselogimise tagab kaameraga näotuvastus, eraldi sõrmejäljelugejat pole.

Nii nagu ilmselt valdav enamus sel aastal välja tulevatest uudismudelitest, nii on ka HP Pavilion Aero 13 kõik mudelid Microsofti uue, eeldatavasti järgmise aasta alguses välja tuleva operatsioonisüsteemiga Windows 11 ühilduvad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.