Sülearvutid

Asus tutvustas uut mugavalt kõrge ekraaniga sülearvutit Zenbook S

Rubriiki toetab

Asus tuli just välja oma uue kerge ja õhukese sülearvutiga Zenbookide laia valikuga seeriast. Zenbook S pakub üsna häid tehnilisi näitajaid, kuid mõned disainilised täiustused teevad selle igapäevase kasutamise veel mugavamaks.

Zenbook S-i 13,9-tolline 3,3K eraldusvõimega ekraan pole pikslite hulgalt ei tavaline 4K ega ka üsna levinud Full HD, vaid midagi vahepealset. Kasutusel on uus ekraani küljesuhe, mis levib uutes arvutites aina kiiremini – 3:2. See on tavalisest 16:9 formaadis ekraanist palju kõrgem ja seega mahutab korraga vertikaalsuunas hoopis rohkem infot. Filmid ja Youtube mängivad küll musta üla- ja alaribaga, kuid näiteks veebilehed, dokumendid ja Exceli tabelid on silmaga hoopis paremini haaratavad. Piksleid on sedasorti puuteekraanil 3300 x 2200.

Mälu on 16 GB, SSD ehk välkmäluketas mahutab 1 TB.

Nagu Zenbook´idele omane, on sülearvuti välimus efektne ja soliidne. Servad on tehtud nii-öelda teemantlõikega punase vase karva lihvitud metallist, kaant avades tõuseb ekraanipoolne klaviatuuri osa natuke kõrgemale, et oleks parem klahvidel tippida ja et õhk jahutaks ka arvuti alumist külge.

Ekraaniääred on küll väga õhukesed, kuid mahutavad siiski traditsioonilises kohas ekraani kohal veebikaamera ja 3D infrapunakaamera näotuvastusega sisselogimiseks.

Ehkki masinal pole eraldi numbriklaviatuuri, leiavad kõik numbritega tegelejad selle puuteplaadilt, mis hakkab numbriklaviatuurile lülitudes helendama.

Sülearvutil on hulk moodsaid ühendusi: kaks Thunderbolti toega USB-C pesa, USB 3.2 Gen 1, HDMI, MicroSD kaardilogeja. WiFi toetab uue põlvkonna gigabitist ühendust. Helisüsteem on disainitud Harman / Kardoni poolt, nagu varasematelgi Zenbooki seeria sülearvutitel. Lisaks pakub Asus SonicMaster võimalust kuulata ruumilist Surround Sound heli ilma lisakõlariteta. Uue Zenbook S-i kaal on 1,35 kg, paksus 15,7 mm ning 65 Wh aku kestab 14 tundi (kiirlaadimisega laeb 60% täis 49 minutiga).

Üsna ootamatult vastab õhuke ja pealtnäha õrn arvuti USA militaarstandardile MIL-STD-810G, mis tähendab, et korpus kannatab tõsisemaid lööke ja kukkumisi (kuni meetri kõrguselt), vibratsiooni ning töötamist suurtel kõrgustel ja järskude temperatuurimuutustega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.