Sülearvutid

Geenius CESil: Käed küljes Razeri telefoniga, mille saab sülearvutiks muuta

Razeri telefoni sülearvutiks muutmiseks peab selle lükkama pessa, kus tavaliselt on sülearvuti puutepaneel. Foto: Ronald Liive

Peamiselt mänguritele tehnikatooteid tootev Razer tuli paar kuud tagasi välja oma nutitelefoniga. Telefon võeti mängurite poolt kiirelt omaks ning põhiliselt on kiidetud selle kõlareid. Tänavusel Consumer Electronics Showl (CESil) näitas Razer samale telefonile mõeldud lisaseadet, mille abil saab telefoni sülearvutiks muuta.

Project Linda on hetkel vaid prototüübi faasis, kuid sellest hoolimata töötas ta CESil ilma ühegi suurema probleemita. Kuigi analoogseid lahendusi pakuvad teisedki ettevõtted, näiteks Samsung, siis Razer on leidnud uuendusliku lahenduse. Füüsiliselt ühendatakse telefon sinna, kus muidu asuks sülearvuti puuteplaat. Kui kahe seadme vahel on ühendus loodud, lülitatakse telefoni ekraani heledus minimaalse peale ning seda saab kasutada puuteplaadina ning kõik muu informatsioon kuvatakse sülearvuti ekraanile.

Sülearvuti režiimis saab kõiki tavapäraseid Androidi äppe jooksutada tahvelarvuti suurusega. Geeniuse testi vältel töötas seade väga sujuvalt ning telefoni ühendamine oli lihtne ning arusaadav. Linda on tõestus sellest, et Razeri telefoni kõlarid on hetkel parimad, mis ühel nutitelefonil on. Razer ei hakanud neid Project Lindale üldse eraldi lisamagi.

Project Linda näeb välja nagu tavaline Razeri sülearvuti. Foto: Ronald Liive

Sülearvuti režiimis on seadmel üks USB-C ja USB-A pesa ning kõrvaklapipistik. Sülearvutina kasutatavana on kasutajal ligipääs veel 200 GB sisemälule, kuid üldiselt on seadme ajuks telefon ise.

Razer on juba aastaid CESi raames huvitavaid tooteid esitlenud, millest enamik on olnud prototüübid ning ei ole poelettidele kunagi jõudnud. Kahjuks võib ka seda toodet sama saatus tabada. Geeniusega suhelnud Razeri esindaja kinnitusel arendavad nad lahendust veel edasi aga otsest plaani selle müügile paiskamiseks hetkel ei ole.

Geenius kajastab maailma suurimat tehnikamessi CES otse Las Vegasest. Kõige värskema kajastuse jaoks jälgi Geeniust Instagramis ja YouTube’is.

Ajakirjaniku reisikulud kattis messi korraldaja Consumer Technology Association.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.