Sülearvutid

Kolm võimalust Surface Go mugavamaks kasutamiseks

Surface Go on Microsofti uus ja üsnagi odav seade. Windows Central on kokku pannud mõned asjalikud soovitused seadme omanikele, et seda mugavam kasutada oleks, mis võivad aga kasuks tulla ka teiste kaks-ühes seadmete puhul.

Lase oma nägu mitu korda skaneerida

Surface Go toetab Windows Hello biomeetrilise tuvastuse tehnoloogiat, mis lubab arvutile nägu selgeks õpetada ning lasta seejärel arvuti lukust avada alles siis, kui seade on veendunud, et sina seda kasutad. Windows Hello ei pruugi aga kõige paremini töötada, kui kasutad arvutit näiteks püstises režiimis. Sestap on hea soovitus nägu mitu korda skaneerida, esmalt siis, kui arvuti on külili ja seejärel ka siis, kui seade on käes püsti.

Lase arvutil automaatselt sisse lülitada tahvlirežiim

Surface Go’d saab kasutada ka klaviatuuriümbrisega. Sellisel juhul on ja käitub arvuti justkui sülearvuti. Selleks, et arvutit tahvelarvutina kasutada, tuleb tavaliselt puudutada vastavat ikooni ekraani servas. Tahvelarvuti režiimi saab aktiveerida aga ka automaatselt. Selleks mine seadetesse, vali “Süsteem” ning “Tahvelarvuti režiim” ning märgi valiku “Kui see seade lülitab tahvelarvuti režiimi” juures väärtuseks “Automaatselt lülita”

Lülita välja S-režiim

S-režiim on Windows 10 viis kindlaks teha, et arvuti töötaks stabiilselt. Selleks lubab Microsoft laadida alla vaid rakendusi, mis asuvad Microsofti rakendustepoes. Enne S-režiimi välja lülitamist uuri, kas kõik programmid, mida vajad, oleksid kättesaadavad Microsofti poest. Kui nii on, pole sul vaja S-režiimi välja lülitada. Lisaks on S-režiimi sisse lülitamine keeruline ja võib vajada täielikku Windowsi uuesti paigaldamist.

Ava Start-menüü ning mine arvuti seadetesse. Vali valik “Uuendamine ja turvalisus”.

Vajuta valikule “Aktiveerimine” ja seejärel mine Microsofti poodi. Vajuta “Laadi alla” ning seejärel “Paigalda”.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.