Sülearvutid

Maailma kuulsaim lekitaja tegi rakenduse, mis annab sulle teada, kui keegi sinu järele nuhib

Rubriiki toetab

NSA salajaste dokumentide ning asutuse laiaulatuslike jälgimisprogrammide lekitamise poolest tuntud Edward Snowden on nüüd valmis saanud rakenduse, mis peaks kasutajale teada andma, kui keegi tema sülearvuti või telefoni järele nuhkida üritab.

Rakenduse nimeks on Haven ning sisuliselt muudab rakendus kasutaja telefoni võimekaks jälgimisseadmeks. Kuna meie telefonide sees on tänapäeval väga palju erinevaid sensoreid ning muud tehnikat, siis on see tegelikult ka hea jälgimisseade. Seega saab rakenduse seadistada nii, et kui keegi telefoni kätte võtab või seda kasutada üritab, hakkab telefon automaatselt pildistama, videot salvestama, heli salvestama ning jälgima seadme liikumist.

Rakenduse loojate endi sõnul saab sellega kaitsta ka näiteks sülearvutit, asetades telefoni sülearvuti peale. Kui keegi üritab sülearvutit avada, tuvastab telefon sensorite abiga liikumise ning hakkab juba eelnevalt mainitud tegevusi tegema. Kogutud andmeid ei salvestata pilve või mõnesse muusse kohta, mis võiks olla ebaturvaline, vaid see saadetakse krüpteeritud signaaliga valitud seadmesse. Seega on soovitav kasutada odavat varutelefoni, millesse rakendus paigaldada. Sellisel juhul saadab see kogu info kasutaja põhiseadmesse.

Siiski on tegu rakendusega, millega igaüks võib tagada enda igapäevaprivaatsust. Näiteks kui muretsed, et kaaslane nuhib sinu järele nutiseadme kaudu, siis saab rakenduse paigaldamisega kindel olla, kas see siis on nii või mitte. Peale liikumise tuvastamist salvestab rakendus sisu logisse, mida rakenduse haldaja saab hiljem uurida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.