Sülearvutid

Microsofti kahe ekraaniga tahvelarvuti muudaks heli vastavalt sellele, kuidas seda vaadatakse

Microsofti tegevjuht Satya Nadella. Foto: Scanpix/Reuters/Beck Diefenbach

Uus Microsofti patent lubab kahe ekraaniga tahvelarvutil aru saada, millist ekraani kasutaja parasjagu vaatab ning vastavalt heli reguleerida.

Microsofti Andromeda nime kandev kahe ekraaniga tahvelarvuti on endiselt vägagi teoreetiline seade, kuid uus patent näitab tehnoloogiat, mis lubaks tahvli kummagi ekraani juurde asetada kaamera, millel näotuvastuse funktsioon. Kuna kummalgi ekraanil on võimalik kuvada erinevaid rakendusi, saab tahvel aru, millist ekraani kasutaja parasjagu vaatab ning muudab vastavalt sellele rakenduste helitugevuse taset.

Tahvel on võimeline seda tegema sujuvalt, näiteks kui kasutaja viib oma pilgu ühelt ekraanilt teisele, oskab tahvel automaatselt esile tuua vaadatava rakenduse heli. Lisaks saab tahvel aru, kui ekraani üldse ei vaadata ja vaigistab siis rakenduse täielikult.

Süsteem võimaldab aru saada ka sellest, kui kasutaja seadmest kaugemale liigub. Siis muudetakse heli valjemaks, et distantsi kompenseerida.

Microsofti Andromeda kahe ekraaniga tahvelarvutist on räägitud palju, kuid see on endiselt vaid teoreetiline seade ning pole teada, kas seade kunagi reaalselt müügile tuleb. Kaks ekraani võimaldaksid näiteks kasutada arvutit kui sülearvutit, kuvades ühele ekraanile klaviatuuri, või vaadelda kahel ekraanil eraldi erinevaid rakendusi.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.