Sülearvutid

Miks eelistada sülearvutit lauaarvutile?

Rubriiki toetab

Sülearvutid pole alati kodude ja kontorite lauapealseid ehtinud. Olid ajad, kui tehnoloogilise võimekuse näitajaks olid kirjutuslaudade alla pandud undavad kastid. Sülearvuteid on aga saatmas aina suurem edu ja uue raali valikul on see pigem eelistatud variandiks. Miks peaks uue arvuti valimisel just sülearvutit eelistama?

Jõudlud ja võimsus

Kuna sülearvutite korpustel mahutavusel on piirid, siis on sinna palju keerulisem võimsaid komponente sisse panna, kui seda saab teha lauaarvutite puhul. Ent tehnoloogia areng on toonud kaasa võimalusi ka aina väiksematesse kestadesse pea samaväärseid komponente paigaldada. Üldise võimekuse arvestuses on lauaarvutid endiselt juhtimas, ent kui vajadus mingite spetsiifiliste, eriti suurt jõudlust nõudvate ülesannete jaoks, puudub, on tänapäevaste sülearvutite jõudlus piisav pea igale kasutajale.

Meelelahutus

Filmide, muusika ja muu meedia hoidmine kõvakettal võib nõuda väga suurt mahtu. Tavaliselt on selle koha pealt selge eelis lauaarvutitel, kuna sinna on võimalik oluliselt suuremal hulgal meediat hoiustada ning vajadusel ka salvestusruumi ennast juurde lisada. Tänu pilveteenuste arengule ja väliste kõvaketaste kasutamise võimalusele, saavad aga väiksemate kõvaketastega sülearvutid kenasti hakkama. Teenused nagu Netfilx ja Spotify lasevad kasutajatel meediat tarbida ilma vajaduseta mahukaid faile arvutisse alla laadida.

Kaasas kandmise võimalus

Kunagistest rasketest ja kohmakatest sülearvutitest, mida oli piin kaasas tassida, on tänapäevaks saanud saledad tööjaamad, mida on igale poole endaga lihtne kaasas võtta. Samuti on aja jooksul oluliselt arenenud akude vastupidavus ja terve tööpäeva jagu akukasutust sülearvutist kätte saada ei ole enam mingi probleem. Ka on interneti kasutamise võimalused oluliselt avardunud ja tänu erinevatele abivahenditele on võimalik internetimaailmaga ühenduses olla pea igal pool.

Kasutusmugavus

Asjaolu, et sülearvutit ostes saad sa ühes tükis kõik vajalikud komponendid, muudab selle kasutamise oluliselt mugavamaks. Pole vaja eraldi klaviatuure ja ekraane ning juhtmepuntraid, mis neid kõiki ühendab. Aga kui tunned, et ikkagi sooviksid suuremat ekraani või teistsugust klaviatuuri, siis pole mingi probleem neid seadmeid ka sülearvuti külge ühendada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.