Sülearvutid

Windowsi uuendusega saab peagi oma telefoni äppe sülearvutist edasi kasutada

Rubriiki toetab


Arvuti osta targalt –
Arvutitargalt!

Selleks, et mobiilisõnumitele vastata või Instagrami postitada, pole varsti enam vaja nutitelefoni haarata, kui arvuti niigi lahti on. Microsofti aastaid tagasi välja kuulutatud uuendus saab nüüd teoks ja rakendusega Your Phone võib peagi oma mobiiliäppe arvutiekraanilt edasi kasutada.

Tegelikult on mobiilirakenduste arvutisse saatmine juba praegu kohati võimalik. Hiljuti kirjutasime, et Huawei uutes sülearvutites on see näiteks tehtav koos Huawei telefonidega – kasutada saab pea kõiki mobiilis töötavaid rakendusi sülearvuti ekraanil samamoodi, nagu telefonis. Microsoft teatas ka sarnasest koostööst Samsungiga: nende uued Note 20 seeria telefonid on uue äpijagamise funktsiooniga juba ühilduvad.

Selleks, et telefon ja arvuti äppide kasutamist vahendaksid, on vaja Windowsiga arvutis Your Phone rakendust (eestikeelse Windowsiga on selle nimi “Teie Telefon”) ning samanimelist rakendust ka nutitelefonis.

Praegu töötab näiteks selle tarkvaraga SMSide, mobiilirakenduste teadete (Notifications), veebilehekülje arvuti brauserisse jagamise, mobiilis olevate piltide vaatamise jm teenused, kuid kõiki mobiilirakendusi ei saa veel kasutada, kui sul pole kas Huawei uus sülearvuti ja telefon või Samsung Note 20 nutitelefon.

Microsoft on uuendusega esialgu ühilduvad seadmed üles loetlenud siin ning praegu ongi seal vaid Samsung Galaxy seeria seadmed.

Rakenduse Your Phone eelversioon, milles Androidiäppide kasutamine arvutis töötab, on praegu saadaval ka Windows 10 eelvaate testijatele.

Peagi kõigi Windows 10 arvutite kasutajateni jõudev uuendus lubab kasutajatel Androidi rakendusi oma arvuti ekraanil eraldi aknas jooksutada, nii et need näevad välja nagu telefonis. Põhimõtteliselt peegeldatakse nutitelefonist ekraanipilti ning saadetakse rakendusele arvutist tagasi hiireliigutused ja klahvivajutused. Microsofti Windowsi rakendusse Your Phone ilmub telefonis olevate Androidirakenduste nimekiri, kust saab telefoniäppe käivitada.

Uus Androidirakenduste tugi lubab Windows 10 kasutajatel näiteks kopeerida teksti nutitelefoni äpist arvutisse või vastupidi – arvutist nutitelefoni. Isegi tegumiribale saab mobiilirakendusi eraldi ikoonidena kinnitada või töölauale vedada. Seega kui tahad näiteks reisil olles Instagrami postitada, Messengeris vestelda, SMS-e saata või mobiilikaameraga tehtud pilte redigeerida, ei pea enam seda väikeselt mobiiliekraanilt tegema. Kõiki mobiilirakendusi saab käivitada nagu tavalisi Windowsi rakendusi mobiilselt oma sülearvutis.

Äsja välja tulnud Samsung Galaxy Note 20 seeria telefonidega on võimalik ka lausa mitu Androidirakendust korraga eraldi Windowsi akendes käivitada. Hiljem võib seesama uuendus jõuda ka teistesse seadmetesse.

Windows 10 beetaversiooni testijaid on Microsoft ka hoiatanud, et mitte kõik Androidirakendused ei tööta arvutisse peegeldades sujuvalt. Mõned rakendused võivad arvutis näidata vaid musta ekraani, mõned aga ei reageeri arvuti klaviatuurile ega hiirele. Osa rakendusi oskavad heli edastada, osad mitte.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.