Turvatehnika

Viis lihtsat nippi oma kodu turvalisuse tõstmiseks

Rubriiki toetab

Loome turvatunnet –
muidugi tehnoloogia abil!
Tutvu teenustega

Kodu on iga inimese jaoks üks turvalisimaid kohti, kus aega veeta. Või vähemalt peaks olema. Tihti on võimalik oma korteri või eramaja turvalisust suurendada lihtsate ja kiirete lahendustega, mis ei nõua suuri väljaminekuid.

Paigalda koju nutikaid seadmeid

Nutika all on mõeldud eeskätt IoT (asjade interneti) seadmeid ehk näiteks adaptereid või nutikaid lampe, mille abil saab kontrollida majapidamises valgustite ja helide käivitumist. Seadistades kodus tuled näiliselt suvalistel hetkedel süttima ja kustuma või hoopis raadio mängima, jääb väljast vaatajale mulje, et majas toimetavad inimesed isegi kui kedagi kodus pole.

Vaata lukud üle

Vanemate majade ja korterite ukselukud võivad aja jooksul olla niivõrd kulunud, et ei paku tõsisema sissetungija eest mingisugust kaitset. Kui välisuks on praktiliselt ainuke asi sinu kodu ja välismaailma vahel, tasuks luku vastupidavus ja kvaliteet kriitilise pilguga üle vaadata ja vajadusel uus hankida.

Kasuta kardinaid ära

Päevavalgus on mistahes tehislikust valgusest enamasti meeldivam ja ise kodus viibides ei ole enamasti mingit vajadust end kardina või ruloo taha varjata. Küll aga tasuks kardinad akende ette tõmmata öösel, eriti esimesel korrusel elades, ja ka kodust välja minnes.

Paigalda valvesüsteem

Alarmsüsteem on üks parimaid lahendusi oma kodu varaste eest kaitsmiseks ning tänasel päeval on valvesüsteemide turg laiem kui kunagi varem. Valikus on muidugi täisteenus, kus kõik seadmed paigaldatakse turvafirma poolt ja häire korral saadetakse kohale ekipaaž, kuid vahel võib isegi lihtsast häiresüsteemist võimaliku sissetungija heidutamiseks piisata.

Ära hoia võtmeid nähtaval

Tänaseni on üpris levinud kodu- ja autovõtmete kohe välisukse lähedal hoidmine, mis on ilmselgelt ohutuse mõttes nende jaoks üks kõige halvemaid kohti. Üldiselt võiksid võtmed ja muud väärtuslikud esemed asuda välisuksest kaugemal ja mitte kohe nähtaval kohal, näiteks magamistoas. Samuti tasuks autoomanikel mõelda sellele, et puldilt tulevat signaali poleks võimalik auto varastamiseks ära kasutada.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.