Uudis

10 Facebook Messengeri nippi, mida sa varem ei pruukinud teada

Facebook Messenger aitab inimesi üle maailma ühendada ning sõpradel kerge vaevaga üksteisega suhelda. Vaatamata sellele, et Facebooki kasutab miljoneid inimesi, on platvormil palju nippe, millest suurem osa neist kuulnudki ei ole.

Messengeri veebileht

Kui veebilehitseajas Messengeri kasutada, logivad enamus inimesed selleks Facebooki sisse. Seda ei ole vaja teha. Messenger.com lehel leiad vaid vestlusrakenduse ilma koormavate lisadeta.

Vaheta vestluse värve, emjoisid ning nimesid.

Kui vajutad mobiilirakenduses vestluse seadete peale, siis saad sealt muuta vestlusmullide värvi, määrata sõbrale hüüdnime või valida kiiresti saatmiseks uue naerunäo. Seadeid saab muuta ka Messenger.com lehel.

Ühenda rakendused Messengeriga

Messenger pakub võimalust teisi rakendusi sellega ühendada. Rakenduste ühendamisel saad kerge vaevaga GIF-vormingus pilte saata või kirjutamise asemel hoopis joonistada.

Mängi Messengeris mänge

Messengeris saab mängida kahte mängu: korvpalli ning jalgpalli. Korvpalli mängimiseks tuleb saata korvpalli emoji ning seejärel sellele sõrmega vajutada. Jalgpalli mängimiseks tuleb aga saata jalgpalli emoji.

Tee videokõnesid

Messengeris saab ka videokõnesid teha. Selleks tuleb vestlusaknas klikkida videokaamera ikoonile ning seejärel saabki videokõnet pidada. Nagu Skype’is.

Unusta kirjutamine – räägi

Kui pika teksti trükkimine tundub tüütu ning helistamine oleks liiga tülikas, siis saad Messengeris saata heliklipi. Selleks tuleb vajutada mikrofonikujulisele ikoonile ning oma jutt salvestada.

Vaigista vestlused

Koosoleku ajal on Messengeri pinisemine tüütu, seega on Facebook lisanud võimaluse teated mõneks ajaks vaigistada. Seda saad teha Messengeri sätete menüüs. Teatad saab vaigistada 15 minutiks, tunniks-kaheks või isegi tähtajatult.

Tee grupikõnesid

Grupivestluste korral küll videokõne teha ei saa, kuid see-eest saad kuni 50-le sõbrale samaaegselt helistada. Selleks tuleb grupivestluse aknas vajutada telefonikujulise ikoonile. Sõbrad saavad kõnega liituda ka hiljem kui nad helistamise hetkel seda teha ei saanud.

Anna teada, kus sa asud

Kui vajutad tagurpidi keeratud pisarat meenutavale ikoonile, siis saad sõbrale kerge vaevaga oma asukoha selgeks teha. Kindlasti kasulik, kui vajad, et keegi sulle järele tuleks.

Tea, kas keegi on sõnumit näinud

Mobiilirakenduses kuvatakse saadetud sõnumi kõrval nelja tüüpi tähised: seest tühi ring tähendab, et sinu sõnumit saadetakse. Linnukese ning valge taustaga ring tähendab, et sõnum on saadetud, aga teine inimene ei ole seda veel kätte saanud. Värvitud tausta ning linnukesega ring tähendab, et sõnum on kohale jõudnud. Sõbra pilt ringi sees tähendab, et sõber on nüüd sõnumit ka lugenud.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.