Uudis

9 hea hinnaga telefoni, mida me praegu osta soovitame

Foto: Scanpix / AFP

Huawei ja Honori telefonide ostmist ei saa me antud oludes kahjuks soovitada, küll aga valisime välja üheksa muud head telefoni, mille hinnad on langenud nii sobivaks, et julgeme neile ostusoovituse anda.

Eesti turul valitsevad praegu Huawei ja Samsung, kuid tegelikult on heade telefonide tegijaid õnneks veel, nii et meie nimekirja mahuvad Huawei äralangemisel nii Samsung kui ka hulk muid tegijaid nagu Xiaomi, LG, Sony ja teised.

1. Samsung S9: umbes 500 eurot

Samsungi eelmise aasta tippmudeli S9 hinnad on tublisti langenud ning praegu saab 64 GB mäluga mudeli kätte juba umbes 500 euroga. S9 on väga hea telefon: näeb ilus välja, teeb väga hästi pilti, aku peab kaua ja üldiselt talle midagi väga ette heita ei olegi.

Samuti on tublisti langenud selle suurema ekraaniga venna S9+ hinnad, nii et suure hea Samsungi saab praegu umbes 500 euroga.

2. Samsung S8: umbes 400 eurot

Kelle jaoks 500 eurot on liiga kallis, võib veel 100 eurot kokku hoida ning osta üle-eelmise tippmudeli S8. Ka see on tänapäeva oludes veel vägagi arvestatav telefon, sest S8 ja S9 erinevused polnud väga suured. Ka sellele on saadaval Androidi uusim versioon Pie ehk versioon 9.0. Hinnad on umbes 400 euro juures.

S8 suurem versioon S8+ on ka endiselt müügil ning see maksab umbes 450 eurot.

3. Google Pixel 2: 499 eurot

Kellele Samsungid ei meeldi, võivad täitsa tõsiselt kaaluda Google Pixel 2 ostmist. Jah, väljas on ka Pixel 3, aga see on endiselt liiga kallis ning sügisel on tulemas uus Pixel, kuid tegelikult on Pixel 2 endiselt superhea telefon. Ta on kiire, kaamera kuulub endiselt maailma parimate hulka ning Google’i tarkvarauuendused tulevad Pixelile alati kõige esimesena.

Mobiilipood Kännukas pakub 64 GB mälumahuga Pixel 2 praegu 499 euro eest ning 128 GB mälumahuga Pixel 2 on ainult veidi kallim, makstes 529 eurot.

Suurema ekraaniga versiooni Pixel 2 XL 64 GB mahuga maksab samuti kõigest 529 eurot ning 128 GB versioon 599 eurot.

4. OnePlus 6T: 499 eurot

Kohe-kohe on müügile tulemas uus OnePlus 7, mis tähendab, et eelmise mudeli OnePlus 6T hinnad on juba korralikult langenud. Elisas maksab 128 GB mälumahuga ja igati soovitatav 6T praegu 499 eurot.

5. LG G7 ThinQ: umbes 350 eurot

Kes soovib teistest eristuda ja telefoniostmisele veidi alternatiivselt läheneda, võib täitsa kaaluda LG G7 ThinQ ostmist. Aasta tagasi müügile tulnud LG tippmudeli hinnad on praegu langenud umbes 350 euro juurde, kuid telefoni näitajad on endiselt väga arvestataval tasemel.

Telefon näeb kena välja, aku peab hästi ja tarkvara on kiire, kuid testijad kurtsid, et hämaras pole fotode kvaliteet päris nii hea nagu konkurentidel ning telefoni enda ja tarkvara väljanägemine on veidi igav.

6. Xiaomi Pocophone F1: 300 eurot

Endiselt on väga hea hinnaga Xiaomi Pocophone F1, mille hind on langenud juba 300 euroni. Selle hinna eest on tegu väga hea ostuga, telefoni sisu on endiselt tipptasemel ja ette heita on talle vähe.

7. Sony Xperia 10: alla 300 euro

Veel üks huvitav idee on Sony Xperia 10, mille hind on praeguseks alla 300 euro, müügile tuleku ajal oli see 350-400 euro kandis. Xperia 10 on huvitav telefon selle poolest, et ta on väga pikk ja kitsas, külgede suhe on 21:9. Filmide vaatamiseks hea, käes hoidmiseks üldiselt mitte nii hea. Protsessor on keskklassist, aga üldiselt kannatab kasutada küll. Pealegi, igaühel ju ei ole Sony telefoni.

8. Xiaomi Mi A2 Lite: 160-200 eurot

Odavamatest telefonidest on endiselt hea valik Xiaomi Mi A2 Lite, mille hind on 160 ja 200 euro vahel. Võrreldes müügiletulekuga eelmisel aastal on hinnad ka veidi langenud, kuigi muidugi mitte sadades eurodes nagu tippmudelite puhul. Aga Xiaomi on hea telefon hea hinnaga.

9. iPhone: odavalt head ei saa

iPhone’ide soovitamisega on keerulisem lugu. Kunagine odav hittmudel iPhone SE on sisuliselt müügist kadunud ning praeguseks on selle sisu ka nii vananenud, et väga kergekäeliselt me sellele ostusoovitust enam anda ei saaks.

Hea hinnaga on müügis vanad iPhone 6S mudelid, kui ka need on meie hinnangul juba liiga mitu põlvkonda vanad.

Esimene hea hinnaga iPhone, mille ostmist võiks kaaluda, on iPhone 7, kuid seegi tuli turule juba 2016. aastal. Hinnad on praegu pisut üle 400 euro, kuid selle eest saab vaid 32 GB mälumahuga mudeli, mis meie hinnangul on liiga vähe.

Selle asemel võiks osta 2017. aastal turule tulnud iPhone 8, mis maksab alates umbes 600 eurost, kuid selle raha eest 64 GB mälumahuga mudeli.

Kas meie nimekirjast on mõni hea telefon välja jäänud, mida julgeksid teistele soovitada? Jäta loo alla kommentaar, aitäh!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.