Uudis

Amazon Echo kõlari ämber: iga ahistaja võib kõlarisse helistada ja blokeerida seda ei saa

Amazon tutvustas hiljuti võimalust kasutada Echo nutikõlarit kõnede tegemiseks ning sõnumite saatmiseks, kuid selgub, et ettevõte on unustanud olulisele privaatsuslahendusele tähelepanu pöörata: sissetulevaid sõnumeid või kõnesid blokeerida ei saa, seega on ahistajal mugav ligipääs inimese kodus asuvale kõlarile, kirjutab The Verge.

Selleks, et Echo kõlarile helistada, peab kasutajal olema vaid Alexa rakendus ning Amazoni konto. Need tuleb siduda telefoninumbriga ning kui kõik on korras, näitab rakendus kõiki sobivaid kontakte, kellel on Echo kõlar, millele helistada saab.

See tähendab aga seda, kasutaja kõlarile võib helistada või sõnumi saata ükskõik kes, isegi inimene, keda kõlari omanik iga hinna eest vältida üritab. Lisaks sellele saavad saadetud tekst- ning häälsõnumeid kuulata kõik kõlari läheduses viibivad inimesed, ilma PIN-koodi või muu turvameetmeta. Samuti ei aita see, kui numbrit kõlari omaniku kontaktide seas ei ole või see on blokeeritud. Kui kellelgi on kõlari omaniku number, saab talle helistada ning sõnumeid saata.

Ainus võimalus on kõned täielikult keelata ehk kõlarile ei saa helistada ükski inimene. Kui kõned on aga juba korra lubatud, tuleb helistada Amazonile, et need uuesti keelata.

Amazoni esindaja sõnul on nad probleemist teadlikud ning töötavad lahenduse kallal.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.