Uudis

Bikeep avab ülikoolide juures ISIC-kaardi toega nutikad rattaparklad

ISIC kaardiga avatavad Bikeepi nutiparklad.Bikeep

TalTechi ning Tartu Ülikooli tudengid ja õppejõud saavad tänasest kasutada SEB panga ISIC ja ITIC kaarte oma jalgratta tasuta parkimiseks selleks spetsiaalselt rajatud Bikeepi parklates, andes veel tuult tiibadesse kriisiajal populaarsust kogunud rattaga liiklemisele.

Esimesed SEB ISIC ja ITIC kaartidega avatavad nutikad rattaparklad asuvad Tallinnas TalTechi majandusteaduskonna ning infotehnoloogiamaja ja Tartus Tartu Ülikooli Delta hoone ees.

Bikeepi andmetel on COVID-19 kriisi jooksul nende Tallinna ja Tartu rattaparklate kasutus aastast aastasse kasvanud üle 50%, peegeldades sarnaseid ülemaailmseid trende Inglismaast Itaaliani. Laiem lähenemine
SEB panga poolt on tasuta parkimise pakkumise eesmärgiks hõlbustada keskkonnasäästlikku liiklemist ja luua ülikoolides Eesti tulevikku kujundatavatele talentidele parem õppimis- ja töökeskkond.

Bikeepi tegevjuhi Kristjan Linnu sõnul loodavad nad uute parklate abil sammhaaval ärgitada ka Eesti enda teadlasi uurima linnaliikuvuse erinevaid aspekte ja omavahelist koosmõju. “Vajadus objektiivsete andmete ja innovatsiooni järgi on suur ja neil on kõrge väärtus olukorras,
kus maailma suurlinnad ja kinnisvaraarendajad on muutmas enda lähenemist infrastruktuurile,” ütles ta.

Bikeepi rattaparkla.Bikeep

Bikeepi nutikad rattaparklate kasutamiseks ei pea kaasas kandma enda rattalukku. Bikeepi rattalukk avaneb ja sulgeb telefoni või kohaliku transpordikaardiga, ülikoolide juures ka SEB ISIC või ITIC kaardiga.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.