Uudis

Bullitt Grupp tutvustas uut kahesuunalist satelliitsõnumside teenust, mis jõuab esmalt Motorola telefonidele

Bullitt Grupp on eelkõige tuntud kui CAT-i nutitelefonide tootja, kuid selle aasta CES-i tehnoloogiamessil tutvustasid nad uut teenust, mis võimaldab pidada kahepooselt sõnumsidet satelliitide kaudu.

Uue teenuse abil loodetakse vähendada kehvast mobiililevist tingitud nutitelefonide kasutamise häireid. Teenust saab kasutada üle maailma, hõreda asustusega äärealadel või ka kohtades, kus esineb leviauke. Sõnumside pidamise eelduseks on selge taevas ning sobiv nutitelefon.

Kasutamiseks peab nutitelefoni olema paigaldatud spetsiaalne riistvara ning sõnumirakendus. Esimesena saab sellise komplekti omale Motorola Defy seeria uus mudel. Telefon üritab kõigepealt ühenduse luua wifi ja mobiilivõrgu kaudu ning kui seda pole võimalik teha, proovitakse satelliitide kaudu ühendus luua.

The Bullit Satellite Messengeri rakenduse abil on võimalik sõnumeid saata ning teistel nutitelefoni omanikel neid vastu võtta ja vastata. Saadaval on rakendus nii Androidil kui ka iOS-i platvormil.

Teenuse kasutamiseks tuleb maksta igakuist paketitasu, mille hinnad algavad umbes 5 eurost. Hädaabikutsung SOS üle satelliitside on aga tasuta. Tavakasutajateni jõuab teenus 2023. aasta esimese kvartali jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.