Uudis

Chrome’i 100. versioon tuleb uue logoga, kaob brauseri säästurežiim

Viimati muutis Google oma brauseri logo 2014. aastal.Foto: Elvin Hu

Chrome’i brauser on 14 aasta jooksul jõudmas oma sajanda versioonini. Google’i sõnul jõuab uuendus praegu Windows, Linux, Mac, Android ja iOS operatsioonisüsteemidele.

Suurim muutus on tõenäoliselt uuendatud logo. Logo värskendati viimati 2014. aastal ning praegune uuendus eemaldab mõned varjud, mis on tänaseks juba ajale jalgu jäänud ja lisab natuke modernsemat disaini.

Uuel Chrome’il pole ka enam lite mode’i, mis oli loodud andmeside kokkuhoidmiseks. Chrome’i teenusetoe juht Craig Tumblison selgitas Google’i blogis, et seda funktsiooni kasutati üha vähem, kuna andmeside hinnad on ajas väiksemaks muutunud. Ühtlasi on ka Chrome andmeside kasutamise suhtes muutunud ökonoomsemaks.

Foto: Elvin Hu

Enamiku oma 14 aasta pikkusest elueast on Chrome saanud uuenduse iga kuue nädala tagant, kuid eelmisel aastal vähendas Google uuendustsükli nelja nädala peale.

Varasemalt kardeti, et tekib probleeme sellega, et esimest korda on Chrome’i brauseri versioon kolmekohaline. Kuna enamik veebilehti kontrollivad brauseri versiooni kahe viimase numbri järgi, siis arvati, et lehed hakkavad seda valesti mõistma. 

Loodetavasti seda ei aga ei juhtu, kuna Google on muutusest mitu kuud ette teatanud. Ettevõte lisas, et saab probleemide korral mõneks ajaks külmutada veebilehtedele nähtava versiooni numbri ka 99 peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.