Uudis

Cleveron tahab Viljandisse rajada 40 meetri kõrguse peakontori

Cleveroni juht Arno Kütt esitlemas isejuhtivat pakiveorobotit, mis võiks sõita ka autoteedel.Foto: Geenius

Viljandis tegutsev pakirobotite tootja Cleveron on esitanud linnale palve saada luba endale 40 meetri kõrguse peahoone rajamiseks, see oleks Viljandi kõrgeim elu- või ärihoone, kirjutas Sakala.

“Tegemist on väga huvipakkuva objektiga,” ütles Viljandi linnaarhitekt Olav Remmelkoor Sakalale. Kõrguse tõttu tuleb hoone kavandamise eel teha ka linnaruumiline analüüs.

Remmelkoore sõnul oleks 40 meetri kõrguses elumajas 14 korrust. Ärihoonetel on ruumide kõrgused enamasti teised ning Cleveroni juhi Arno Küti seletusel on arendajatel juttu olnud kuni 11 korrusest, lisas leht.

Ehitisena poleks Cleveroni tulevane peahoone aga piirkonna kõrgeim, sest Männimäel asuva Esro katlamaja korsten ulatub üle 62 meetri ning enam-vähem sama kõrged on ka vähem kui kilomeetri kaugusel asuvad viljaelevaatorid, märkis Sakala.

Arno Küti seletusel oleks uus maja Cleveroni administratsiooni tarbeks ning sinna kavandatakse ruume ka uuele koolile. “Haridusteemal tuleme uudisega välja lähema paari nädala jooksul ja sellest ma praegu rääkida ei soovi,” lisas ta.

Kütt on olnud pikka aega haridusprojekti Victa eestvedaja, ettevõtmise plaan oli hakata Viljandis andma infotehnoloogiaalast kõrgharidust.

Kõrghoone võiks kahe korrusega ulatuda ka maa alla ning sinna peaks tulema parkimismaja.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.