Coop Pank võttis kasutusele Apple Pay maksed

Coop Pank võttis kasutusele Apple Pay.Foto: Coop Pank

Alates tänasest, 18. juulist saavad Coop Panga pangakaardi omanikud kasutada Apple Payd, mis on mugav, kiire ja turvaline viis maksete tegemiseks nii poes kui ka internetis.

Apple Pay digitaalses rahakotis saab kasutada kõiki Coop Panga era- ja ärikliendi deebet- ning krediitkaarte. Apple Pay tööle rakendamiseks tuleb see seadistada Coop Panga mobiiliäpis või Apple Walleti vahendusel.

Apple Pay abil viipemakse tegemiseks tuleb ostukoha makseterminalis viibata oma iPhone’i või Apple Watch’iga makseterminali kohal sarnaselt tavakaardiga viipemakse tegemisele.

Lisaks kauplustele saab Apple Payd kasutada ka vastavalt märgistatud veebipoodides ja äppides ostude eest tasumiseks. Apple Pay kaudu makstes kehtivad pangakaardile seatud limiidid, mida on võimalik vaadata ning muuta Coop Panga mobiili- ja internetipangas.

Coop Panga erakliendi panganduse juhi Rasmus Heinla sõnul on Apple Pay digitaalne rahakott, millega saab mugavalt maksta nii kauplustes kui ka internetis. Ta lisas, et Apple Pay eeliseks tavaliste kaardimaksete ees on suurem turvalisus, kuna viipemaksete tegemiseks peab kasutaja enne makse sooritamist end tuvastama oma seadme turvakoodi või biomeetria abil.

“Internetiostude puhul ei edastata aga kauplusele enam pangakaardi andmeid, vaid makse kinnitamine toimub Apple’i maksesüsteemi vahendusel. Seega saab klient Apple Payga maksmisel olla kindel, et tema kaardi andmed on turvaliselt kaitstud,“ lisas ta.

Uuel süsteemil on aga ka mõned piirangud. Apple Payga ei saa näiteks teha Coopi kauplustes sularahatehinguid. Seega on Coopi kassades sularaha arvele maksmiseks või sealt välja võtmiseks endiselt vaja füüsilist Coop Panga pangakaarti. Samuti läheb Coop Panga füüsilist pangakaarti vaja kauplustes kliendikaardi soodustuste saamiseks ja iseteeninduspuldi kasutamiseks.

Coop on viimane suurem Eestis tegutsev pank, mis võttis Apple Pay kasutusele. Siiani oli platvormil vaid Google Pay.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.