Uudis

Viljandi firma arendab EASist saadud 24 000 euro toel nutikat voodit

Viljandimaa mööblifirma arendab ettevõtluse arendamise sihtasutuselt (EAS) saadud ligi 24 000 euro toel internetti ühendatud voodit, kuigi täpsemaid detaile selle kohta veel ei avalda.

Eelmise aasta kevadel sai Rootsi Mööbel OÜ nutika voodi projekti teostatavuse uuringu tarbeks 4000-eurose toetuse. Mullu detsembris sai ettevõte EASilt veel ühe rahasüsti, mille suurus oli 19 950 eurot.

Projekti nimetuse järgi on ettevõte, mis praegu keskendub madratsite, voodiotsade ja voodite tootmisele, arendamas nutikat voodit. Tegu on internetiga ühendatud ning elektroonilisi sensoreid ja juhtseadmestikega varustatud voodiga.

Millega täpsemalt tegu on ja mida EASi toetusrahaga tehakse, ei tahtnud ettevõtte esindajad avaldada. Rootsi Mööbel OÜ juhatuse liige Egert Ispert sõnas, et nad ei soovi antud teemat kommenteerida ja jättis täpsustavad küsimused vastuseta.

Viidates ärisaladusele ei saanud Eestis toodetava nutika voodi kohta informatsiooni avalikustada ka EASi pressiesindaja Mariann Sudakov, kes andis mõista, et sellest peaks rääkima ettevõte, kes voodit toodab. “Toetame innovatsiooni– ja arendusosaku raames ettevõtete uuenduslikke projekte, täpsemalt ettevõtete koostööd teadus- ja arendusasutustega. Sellise koostöö raames teadus- ja arendusasutustega saab ettevõtja kinnituse oma toote ja/või idee kohta – kas see on teostatav, millised tehnoloogilised lahendused on sobilikud, kas see vastab muu hulgas kehtivale regulatsioonile,” ütles Sudakov.

EASile esitatud dokumentide kohaselt on voodi arenduskulud kokku 33 500 eurot, millest pea 70% on katnud EAS.

Krediidiinfo andmeil töötab Rootsi Mööbel OÜ-s 44 inimest ning viimase kvartali käive oli üle 1,8 miljoni euro.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.