Elektrilevil on nüüd elektrikatkestustest teatamiseks eraldi rakendus MARU

MARU on esialgu saadaval vaid brauseriversioonina (pildil), tulevikus näeme ka eraldi mobiiliäppi.Foto: Elektrilevi

Eesti elanike elektrivarustuse eest seisev Elektrilevi sai valmis rakendusega MARU, mille näol on tegemist keskkonnaga, mis aitab kasutajatel mugavalt jõuda kiireloomulise infoedastusega võrguettevõtteni, eriti tormide ajal. Esialgu on rakendus kasutatav brauseriversioonina, kuid tulevikus saab kasutada ka eraldi mobiiliäppi.

MARU saavad rikke- või ohuteadete edastamiseks kasutada kõik, olenemata sellest, kas ollakse Elektrilevi klient või mitte. Kes on klient, saab sisse logides näha konkreetse tarbimiskoha või tarbimiskohtadega seotud rikkeinfot. Kui rakenduses aktiveerida „rikketeate märguanded“, tulevad Elektrilevi saadetud teated märguannetena arvuti, mobiiltelefoni või mõne muu nutiseadme ekraanile.

Elektrilevi juhatuse liige Priit Treial loodab ja usub, et inimesed võtavad MARU omaks ja hakkavad seda aktiivselt kasutama. “See on kiire, mugav, tormide ajal ennast ja kaaskodanikke hoidev infokanal. Tegemist on esmase versiooniga, millele lisame juba lähitulevikus funktsionaalsust juurde. Näiteks lisandub rakendusse rikke- või ohukohast foto saatmise võimalus ning plaaniliste katkestustega seoses tekib klientidele personaalne infoväli,” lubas ta.

Elektrilevi loodab, et MARU tulekuga lühenevad tormiajal 1343 rikketelefoni ootejärjekorrad, kui inimesed hakkavad eelistama mugavamat infovahetuse vormi. Rikketelefon jääb aga ka edaspidi kasutusse.

“Soovime, et elektririkkest ja ohuolukorrast teatamine on igaühele võimalikult mugav. Kui kasutajatel tekivad MARU rakenduse osas tähelepanekud, mida paremaks muuta, siis palume nendest kindlasti teada anda. Kas Elektrilevi veebilehe või rakenduse enda kaudu,” ütles Treial.

Rakendust saab tulevikus alla laadida ka iOSi ja Androidi äpipoodidest.

Toimetas Kristjan Ats Mägi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.