Uudis

Ettevaatust! Eestisse on jõudnud iTunesi petuskeem

Välismaal on juba aastaid levinud pettus, mille raames püütakse inimestelt välja pressida sadade eurode väärtuses iTunesi kaarte. Siiani on see probleem puudutanud ainult meie väliskliente, kuid nüüd on veebipoe Punktid.ee kõrvu jõudnud viited kas esimestest Eesti klientidest, keda petuskeemi püütakse tõmmata.

Pettus ise on küllaltki lihtne – inimesele helistatakse või saadetakse välismaalt (enamasti Inglismaalt) e-mail, millega püütakse isikus tekitada hirmu, paanikat või kaastunnet. Väidetakse, et isik omab mõne asutuse ees maksevõlga, midagi halba on juhtunud tema lähedasega või palutakse hoopis annetusi vähihaigetele.

Kulude katteks palutakse osta 100€ iTunesi kinkekaarte, mille unikaalsed aktiveerimiskoodid ohver kelmidele saatma peab. Sellele järgneb tavaliselt ka ähvardus lisatrahvide kohta, kui summat kohe ära ei maksta.

Kui eelmiste näidete lõksu langevad pigem vanemad inimesed, siis on kelmidel õnnestunud ära petta ka tehnikateadlikumaid inimesi, väites et kinkekaardid on vajalikud näiteks Apple Pay teenuse kasutamiseks.

Kuidas vältida ohvriks langemist?

  • Kui sa ei soovi kasutada iTunes Store, App Store, iBooks Store, iCloud ja Apple Music teenuseid, siis ära osta iTunesi kinkekaarte. Mitte ühegi teise teenuse või eseme eest ei ole võimalik iTunes’i kinkekaartidega tasuda!
  • Ära kunagi edasta võõrale isikule iTunesi kinkekaardi unikaalset aktiveerimiskoodi.
  • Pea ise meeles ja teavita ka oma (eakaid) lähedasi, et ühtegi trahvi, annetust või haiglakulu ei tasuta kunagi kinkekaartides.

Loe pikemalt Punktid.ee blogist.

Märksõnad: ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.