Uudis

Facebook ähvardab andmete jagamise keelu tõttu Euroopas kotid kokku pakkida

Facebook ei näe, et regulatsioonide järel oleks neil Euroopas tulevikku.Shutterstock

Facebookilt nõutakse, et EL-i kodanike andmete saatmine USA-sse peab lõppema. Facebook ei näe, kuidas nad sellise otsuse järel üldse Euroopas edasi tegutsema peaks.

Juulis otsustas Euroopa Kohus, et Facebook ei pinguta piisavalt, et hoida ära USA luureagentuuride nuhkimist Euroopa kodanike järele. Lisaks nõuti, et platvorm peab rakendama selle ära hoidmiseks lisameetmeid.

Nüüd on esimene EL-i riik ka seda kohtuotsust rakendama hakanud, nimelt nõuab Iirimaa andmekaitseinspektsioon, et Facebook ei tohi enam nende kodanike andmeid USA-sse saata, kirjutab The Guardian.

Facebooki jurist Yvonne Cunnane ütles kohtus ameti nõuet kommenteerides, et kui selline keeld läbi läheb, pole Facebookil Euroopas tulevikku. “Kui Facebookil keelatakse kasutajate andmete USA-sse saatmine täielikult ära, siis pole selge, kuidas Facebook ja Instagram Euroopas edasi opereerida saaks,” sõnas ta.

Facebooki pressiesindajad täpsustasid hiljem, et tegemist pole ähvarduse, vaid reaalsuse nentimisega. “Facebooki ja paljude teiste firmade jaoks on mandritevaheline andmevahetus vajalik, et normaalselt opereerida,” seisis Facebooki kommentaaris.

Euroopa Kohtu ja Iirimaa andmekaitseinspektsiooni otsused ei tule päris tühjast kohast. 2013. aastal lekitas vilepuhuja Edward Snowden, et USA luureagentuur NSA teeb regulaarselt koostööd Facebooki (ja Microsofti ja Googlega), et nuhkida muuhulgas ka EL-i kodanike järele.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.