Uudis

Facebook lubab nüüd Eestis teha postitusi, mis õhutavad vägivalda Putini, Vene sõdurite ja Lukašenko osas

Meta pressiesindaja sõnul võib tänasest Eestis teha postitusi, mis kutsuvad üles Venemaa presidendi Vladimir Putini surma.Foto: Shutterstock/Gil Corzo

Reuters teatas Eesti aja järgi täna öösel, et nende valdusesse on jõudnud maailma suurima ühismeediaplatvormi Facebooki, Instagrami ja WhatsAppi emafirma Meta töötajate vaheline kirjavahetus, kus räägitakse muudatustest ettevõtte vihakõne reeglites.

Kirja kohaselt lubatakse nüüdsest Eestis ja veel mõnes riigis teha postitusi, mis õhutavad vägivalda Vene presidendi Vladimir Putini ja tema režiimi ning Valgevene diktaatori Aleksandr Lukašenko osas.

Vaid mõned tunnid hiljem kinnitas väidet Meta pressiesindaja Andy Stone rahvusvahelises meedias öeldes, et seoses Venemaa agressiooniga Ukraina osas lubatakse ajutiselt teha postitusi, mis on tavapäraselt keelatud. Stone tõi konkreetselt välja, et tänasest alates on lubatud postitused, kus kutsutakse üles surma Vene sissetungijatele.

Meta esindaja rõhutas, et ühelgil tingimusel ei ole lubatud postitused, mis õhutavad viha venelastest tsiviilisikute osas. Reutersi kohaselt on konkreetselt lubatud postitused, mis nõuavad Putini ja Lukašenko surma. 

Lisaks Eestile rakendub muudatus Facebooki ja Instagrami kasutajate osas, kes asuvad Ukrainas, Venemaal, Poolas, Lätis, Leedus, Slovakkias, Ungaris ja Rumeenias. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.