Uudis

Facebookis levib ahvatlev rahateenimisvõimalus, millest peaks heaga eemale hoidma

Konto rendile andmine pole kõige mõistlikum mõte. Pildil viidatud veebileht.Kuvatõmmis

Facebookis on viimasel ajal näha palju eestikeelseid reklaampostitusi, kus pakutakse võimalust oma sotsiaalmeediat konto 10 euro eest kuus turundutajatele rentida. Politsei soovitab sellest hoiduda.

Salapärased reklaamid viitavad võimalusele anda oma Facebooki konto üürile. Peale klikkides avaneb veebileht, kus küsitakse inimese kontaktandmeid, et tema Facebooki konto 10 euro eest kuus rendile võtta.

Reklaam näeb välja selline.

“Me oleme digiturundusagentuur ning meil on palju kliente, kelle reklaame me igapäevaselt Facebooki ülesse peame panema. Kahjuks piirab Facebook reklaamide arvu, mida võib ühe konto pealt teha. Seetõttu eelistame rentida inimestelt juba olemasolevaid kontosid,” seisab veebilehel.

Lehel väidetakse, et see kõik on täiesti ohutu ja keegi sinu seinale postitusi ei tee. “Teie nimelt ei tehta postitusi ega spämmi – isegi Teie sõbrad ei saa teada, et teenite raha oma konto abil!”

Politsei hoiatab

Küll aga soovitab PPA kommunikatsioonibüroo politseikapten Maarja Punak sellisest rahateenimisvõimalusest heaga eemale hoida.

“Üldiselt vastates levivad taolised pakkumised Facebookis juba aastaid ning politsei kindlasti ei soovita nendega liituda. Ohumärke on selleks liialt palju,” ütles Punak Geeniusele.

“Enamasti on eesmärgiks konto kasutamine ennekõike reklaami jagamisel, reklaamlehtede loomisel, laikimisel, fännibaasi kasvatamisel,” ütles Punak. “Lihtsamalt öeldes annab inimene õiguse tundmatule firmale reklaamida endanimelise konto alt peenisepumpasid. Konto omanik ei saa valida, mida kontoga ehk siis tema nimega täpsemalt tehakse.”

Punak lisas, et taoliste pakkumistega liitumiseks tuleb anda juurdepääs enda arvutile, paigaldada veebilehitsejale tundmatu laiendus või jagada paroole ning kõik need tegevused on riskantsed.

“Kui arvutile, veebilehitsejale või kontole ligipääsenu soovib olukorda halvas mõttes ära kasutada on tal selleks sada erinevat viisi. Õngitsetakse sinu kohta käivat infot, paroole? Saadetakse viiruseid sisaldavaid sõnumeid? Võetakse konto lihtsalt üle ega anta seda enam tagasi? Suure tõenäosusega sellest kontost jääd sa ilma juba pelgalt seetõttu, et Facebook tuvastab ära, et konto on reklaami-muul,” hoiatas ta.

“Arvuti või konto rentimine ei ole hea mõte, ükskõik mida selle eest ka ei pakuta,” lõpetas ta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.