Galerii: Mart Noorma asus NATO küberkeskuse juhina ametisse

Kaitseministeeriumi kaitseplaneerimise asekantsler Tiina Uudeberg ja NATO küberkeskuse uus juht Mart Noorma.Foto: Eesti Kaitsevägi/kpr Karl Heinrich Arras

Eile toimus Tallinnas pidulik tseremoonia, kus õnnistati ametisse NATO küberkaitsekoostöö (CCDCOE) keskuse uus juht Mart Noorma. Tehnikateaduste doktor Noorma on kuulunud NATO esilekerkivate ja häirivate tehnoloogiate nõuanderühma, NATO STO rakenduslike sõidukite tehnoloogia paneeli, EEASi kosmosenõuandlasse ja IEEE autonoomsete relvasüsteemide ekspertide nõuandekomiteesse. 

Noorma ametiaeg kestab kolm aastat. Kaitseministeeriumi kaitseplaneerimise asekantsler Tiina Uudeberg tänas CCDCOE-d 2018. aastast saadik juhtinud Jaak Tarieni tehtud töö eest. Lahkuv direktor andis uuele direktorile üle keskuse lipu ning traditsiooni ja uue ajastu sümbolina istutati ühiselt tammepuu.

NATO küber- ja hübriidpoliitika juht Christian-Marc Lifländer sõnas tseremoonial, et vaadates, mida on CCDCOE ning selle meeskond saavutanud võib ta kindlalt öelda, et nad on seadnud kübervaldkonna tipptaseme standardi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.