Uudis

Google teeb Eesti naabruses väga aktiivset värbamist eri ametikohtadele

Foto: Scanpix/AP Photo/Virginia Mayo, File

Kui mitmed eestlased lähevad parema palga lootuses Soome ning Rootsi juhutöödele, siis tegelikkuses on võimalik tööle hakata ka palju selgema taustaga ettevõtete juures, näiteks Google’is.

Google küll Eestis tööd ei paku, kuid see-eest võib Soomest ning Rootsist leida tööpakkumisi hulgi. Võib küll tunduda, et tehnoloogiafirma juures töötamiseks on tarvis programmeerimisoskuseid ning IT-alast kõrgharidust, kuid tegelikult pakub ettevõte tööd ka ilma kõrghariduse ja programmeerimisoskusteta inimestele.

Näiteks pakub ettevõte Helsingis tööd andmekeskuse operaatorile, kelle ülesanneteks on kõvaketaste vahetamine ning vajadusel serverite parandamine. Tööle saamiseks peab inimesel olema kas kõrgharidus või lihtsalt varasem kogemus arvutite ning serveritega.

Samuti leiab hulgaliselt mittetehnilisi või kõrghariduse vajaduseta töökohti. Näiteks pakutakse Stockholmis tööd strateegiliste partnerite haldajale, kelle peamisteks ülesanneteks on partneritega suhtlemine ja suhete loomine. Kõrgharidus on küll soovitatav, kuid puuduolevat diplomi saab korvata kogemusega.

Sarnastel tingimustel saavad tööd ka müügiinimesed.

Google pakub aga ka haldusalast tööd ning soovi korral võib suunduda Rootsi hoonete haldajaks, kelle ülesandeks on teha kindlaks, et kontoris laabub kõik nii nagu peab ning et kõik töötajad saaksid omavahel hästi läbi. Sarnaselt teistele ametikohtadele ei ole selle rolli puhul vaja arvutialaseid tippteadmisi või kõrgkooli tunnistust.

Kui on aga soov leida spetsiifilisem tehnoloogiaalane töö, siis pakub Google lähiriikides ka mitmed inseneri ning arendaja töökohti, mis peaks IT-professionaalidele kindlasti sobima.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.