Uudis

Google tõi avalikkuse ette uued Pixel 3 telefonid: korralik hind, suuremad ekraanid ja tarkvaratrikid

Google tõi täna avalikkuse ette uue Pixel 3 ja Pixel 3 XL telefonid, mis pakuvad kahte esikaamerat ning eelkäijatest suuremaid ekraane.

Nii väiksema kui ka suurema mudeli seest leiab Snapdragon 845 protsessori ja 4GB muutmälu. Väiksema telefoni ekraani suuruseks on 5,5 tolli ning suurema seadme ekraani suuruseks 6,3 tolli. Võrreldes eelmise aasta mudelitega on ekraanisuurused kasvanud vastavalt 0,5 ja 0,3 tolli.

Suurema mudeli puhul on telefonil ka “kulm”, kuhu sisse on peidetud sensorid ning esikaamerad. Väiksem telefon näeb välja klassikalisem ning ekraanis lõiget ei ole.

Telefoni tagaküljelt leiab 12,2-megapikslise põhikaamera. Eelmise aasta Pixeli kaamera oli paljude hinnangul üks telefonimaailma parimaid ja Google soovib ilmselt sama pakkuda ka sel aastal. Võrreldes eelmise aasta mudelitega leiab kaamerast funktsiooni Super Res Zoom, mis peaks pakkuma telefoto-objektiiviga sarnast tulemust.

Sel korral on telefonides kaks esikaamerat, millest üks on tavaline ning teine lainurk-kaamera.

Kaamerasüsteem pakub ka uut funktsiooni, Top Shot, mille abil on võimalik jäädvustada hulk fotosid ning siis lihtsa vaevaga neist kõige parem välja valida.

Tarkvaralisi trikke on telefonides aga veelgi. Näiteks võib edaspidi Google Assistant kasutaja eest ise kõne vastu võtta ja uurida, mida helistaja soovib. Kui tegu peaks olema rämpskõnega, ei pea inimene helistajaga ise suhtlema. Kui kõne on aga sobilik, saab kasutaja jutujärje üle võtta.

Pixeli telefonid toetavad nüüd ka juhtmevaba laadimist ning Google tõi välja ka enda 79 eurose juhtmevaba laadija.

Google pakub ka telefonide juures võimalust, et neid külgedelt pigistada, aktiveerides sellega Google Assistanti.

Telefone saab juba eeltellida. Väiksem mudel maksab 849 eurot ning suurem mudel 949 eurot. Pole teada, et telefonid ametlikult Eestis müügile jõuaks.

Pixel 3 on enne avalikkuse ette jõudmist ka ohtral lekkinud, seega sai Google täna laval vähe uut näidata.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses